Garanti Bankası Ev Kredisi Almak

Herkes bir ev sahibi olmanın hayalini kurar. Bu hayalin gerçekleşmesi içinde bizlere en uygun faiz oranlarıyla kredi verecek bankaları araştırırız. Bu noktada garanti bankası, ev kredisi denilince ilk akla gelen bankalardan birisidir. Birçok insan ev kredisini garanti bankasından almaktadır çünkü düşük faizle üstelik krediyi uzun zamana yayarak kredi verme olanağı sağlar. Ayrıca Garanti Bankası Ev Kredisi Almak için garanti bankası bazı dönemelerde bununla ilgili kampanyalar düzenleyip, müşterilerine daha avantajlı kredi çekme imkanı sunmaktadır.

Garanti Bankası Konut Kredisi Türleri

Garanti Bankası farklı ihtiyaçlara hitap ederek geniş bir ölçüde müşterilerine konut kredisi imkanı sunmaktadır. Bu krediler;

1-Sabit faizli konut kredisi

2-Azalan taksitli mortgage

3-Ara ödemeli mortgage

4-Artan taksitli mortgage

5-Özel ödemeli mortgage,

6-Değişken faizli mortgage

7-Önce sabit sonra değişken faizli mortgage

8-Evini gösterene mortgage olarak ortaya çıkar.

Garanti Bankası Ev Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası’ndan çekeceğiniz ev kredisi için aylık ödenecek ödeme ve toplamda ödenecek olan tutarın ne olduğu ve vade süresiyle ilgili bilgileri Garanti Bankasının web sitesindeki hesaplama araçlarından yararlanarak hesaplayabilirsiniz.

Garanti Bankası Ev Kredisine Nasıl Başvurulur?

Garanti bankası için ev kredisine başvurmak çok kolaydır. Bankaya gitmeden dahi yapabileceğiniz işlemdir. Bankaya gitmeden gerçekleştirmek istiyorsanız Garanti bankasının internet bankacılığından giriş yaparak ev kredisiyle ilgili bilgi sahibi olabilir, hesaplama araçlarını kullanarak vade ve faiz oranlarını görebilirsiniz. Bunların dışında telefon bankacılığını kullanarak ev kredisi için başvuruda bulunulabilir. En güvenilir ve en doğru olanı ise size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek ev kredisi talebinde bulunmaktır.

Garanti Bankası Ev Kredisi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kredi başvurunuzu yaptıktan sonra 1 ile 3 gün içerisinde başvurunuz sonuçlanacaktır. Bankaya başvuru esnasında bildirmiş olduğunuz telefon numaranıza kısa bilgi mesajı gelecektir. Bu mesaj olumlu ise kredi başvurunuz olumlu sonuçlandığı anlamında gelir. Ev kredinizin olumlu sonuçlanması için en büyük etken kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi puanınız yüksekse ve düzenli bir gelire sahipseniz garanti bankasının ev kredisinden rahatça faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Faizsiz Kredi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir? başlıklı makalemizde faizsiz kredi, Faizsiz Kredi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir? ve Faizsiz kredi kullanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ