Garanti Bankası İnternet Bankacılığı İşlemleri

Türkiye’nin en kurumsal bankalarının başında yer alan Garanti Bankası, internet bankacılığı sistemini en aktif şekilde kullandıran bankalardan da birisidir. Bu sistemi kullanan her kişi, şubelere ihtiyaç duymadan tüm işlemlerini online olarak yapabiliyor. Garanti Bankası İnternet Bankacılığı işlemleri için öncelikle bankanın bir müşterisi olmanız gerekiyor. Sonrasında gerekli aşamaları gerçekleştirerek bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Giriş Yapılır?

İnternet bankacılığı sistemine girerek hesap numaranız ya da TC kimlik numaranız ile internet şifresi gerekiyor. Bu aşamada Garanti Bankası müşterisi olmayan kişilerin şifre edinmesinin mümkün olmadığını söyleyelim. Bankanın müşterisi olan herkes, başvurduğu takdirde şifresini edinebilir. Bu şifre işlemlerini direkt olarak şubelerden tamamlayabileceğiniz gibi, direkt olarak internetten de talep edebilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı İşlem Ücretleri

Garanti Bankası üzerinden internet bankacılığı sistemini kullanan kişiler, yapacağı işlemler için daha düşük ücret ödüyor. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan havale işlemleri için 1,90 TL ücret alınır. EFT işlemleri için belirlenen ücret ise 4,50 TL’dir. Ancak bu işlemleri düzenli olarak yaptığınız zaman daha düşük ücretler ödemeniz de mümkündür. Düzenli havale işlemleri içi 0,88 TL, düzenli EFT işlemleri içinse 2,98 TL ücret alınıyor.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Kredi Başvurusu Yapılır mı?

İnternet bankacılığı sistemi, kredi kartı ve kredi gibi başvuruları pratik bir şekilde yapabileceğiniz dijital bir sistemdir. İhtiyaç kredisi başvurularını belgesiz ve komisyonsuz şekilde internet bankacılığı üzerinden kolayca yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı sistemini kullanan kişiler hali hazırda bankanın müşterisi olduğu için, yapılan başvuru için evrak vermenize gerek yoktur. Elbette konut kredisi ve taşıt kredisi gibi yüksek tutarlı krediler için evrak vermeniz gerekecektir. Ancak anlık nakit ihtiyaçlarınız için internet bankacılığı sistemi üzerinden kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT İşlemleri başlıklı makalemizde EFT, Garanti Bankası ve Garanti Bankası EFT işlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ