Garanti Bankası İşlem Üst Limiti

Garanti bankasının para çekme ve hesaplarla ilgili diğer işlemlerde belirlediği üst limit sınırlaması bulunmakta ve bu miktarın üzerinde kalan işlemler yapılamamaktadır. Bankada bulunan hesaba yönelik kart ve kredi kartlarından çekilecek nakit avansa yönelik  miktara sınırlandırma getirilmiş ve günlük olarak çekilecek miktar belirlenmiştir.

Her bankanın bu yönde belirli uygulamaları bulunmakta ve müşteriler de bu bilgi doğrultusunda günlük çekim miktarına göre para talep etmektedirler. Benzeri şekilde bankaya yatırılacak para miktarı ile kredi kart ödemeleri de sınırlandırma kapsamına alınarak belirlenen limit üstü işlemler yapılamamaktadır.

Bankadan çekilecek nakit avans miktarına yönelik sınırlama ne kadardır?

Hesap kartı ve kredi kartından çekilecek nakit avans miktarı farklı miktar sınırlamasına tabidir .Hesap kartından çekilecek olan tutar günlük 2.000 TL iken, kredi kartından çekilecek olan miktar günlük 4.000 TL’dir. Para çeken ile ilgili bankanın duyurduğu miktarlar bu şekilde olmakla birlikte daha detaylı bilgi telefon bankacılığı hizmeti olan alo garanti müşteri hizmetleri kanalı ile öğrenilebilir.

Para yatırma ile ilgili miktar sınırlaması nedir?

Para çekmede olan üst limit uygulaması para yatırma işlemlerinde de bulunmakta para yatırma ve kredi kartı borç ödeme de getirilen üst limit 12.000TL’dir.Bu miktar para çekmede  olduğu gibi günlük miktara getirilen maksimum sınırdır.

Garanti bankası müşterilerin günlük yapacağı parasal işlemler için sınırlandırma getirmiş hesaba yönelik kart, kredi kartından nakit avans çekimi ile kredi kartı borcu ödeme ve para yatırma işlemlerinde üst limit belirlemiştir. Bu miktar uygulaması bankadan para yatırma ve çekme ile ilgili sınır rakam olup üst seviyelerde işlem yapılamamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bankaya Gitmeden Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ