Garanti Bankası Swift Kodu Sorgulama

Uluslararası alanda gerçekleştirilen döviz transferlerine swift deniyor. On bir haneden meydana gelen banka kodlama sistemi ile oluşan bu kod ülkemizde sekiz haneden meydana gelir. Bankaya ait olan dört harf, Türkiye kodu ve son hane yerel bölgeyi temsil eden iki harften meydana gelir. Bank Identifier codes yani banka tanımlayıcı kod anlamına gelir. Müşterilerinin döviz transfer işlemleri bütün dünyada uygulanan swift kodu uygulaması ile birlikte çok daha pratik ve ekonomik bir hale gelmiştir. Bic olarak da kısaltılarak kullanılır. Bu yazımızı okuyarak Garanti bankası swift kodu sorgulama hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Garanti Bankası Swift Kodu

Swift sistemi içinde bulunan bütün bankaların kendileri adına tanımlamış olduğu özel koda bic kodu adı veriliyor. Garanti bankası uzun zamandan bu yana bulunan bankacılık geçmişi ile birlikte pek çok alanda hizmet sağlamış bireysel, ticari ve özel krediler ile de müşterilerine her zaman destek olarak ülkemizin ikinci özel bankası olmayı başarmıştır. sunmuş olduğu hizmetlerden biri de 1977 senesinden beri bütün dünyada kullanılır hale gelen swift kodu uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.

Garanti bankasına ait olan swift kodu ise, TGBATRIS olarak tanımlanmıştır. Belirtildiği üzere ilk dört hane olan TGBA yani Türkiye garanti bankası, bankayı temsil eden harflerden meydana gelir. Diğer iki hane ise, ülkemizi ve son iki hane de yerel kodu belirtmiş oluyor. Dünyanın herhangi bir yerinden Garanti Bankası müşterisi bir kişiye para transfer etmek için önce Swift kodu, sonra da şube ve müşteri numarasını kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti Bankası Swift Kodu ile transfer edilen para tutarı garanti bankasında yer alan hesabınıza iki ya da üç iş günü içerisinde yatacaktır.

Bir önceki yazımız olan HSBC Swift Kodu Sorgulama başlıklı makalemizde HSBC swift kodu sorgulama, swift ve Swift işlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ