Garanti Bankası’ndan Hgs Etiketi Nasıl Alınır?

Otoyol ve köprülerde trafiğe karşı yeni önlem olan Hızlı Geçiş Sistemi kısaca HGS 17 Eylül 2012’de başladı. Paralı otoyol ve köprülerde HGS için ayrılmış, üzerinde HGS tabelası bulunan gişeler yer almaktadır. Edineceğiniz HGS Etiketi sayesinde bu gişelerden hızlı bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Trafiğin yavaş ilerlemesine sebep olan Kartlı Geçiş Sistemi’ne karşı geliştirilen bu çipli etiket sayesinde trafiğin daha hızlı ilerlemesi amaçlanıyor. KGS dönemi kapandı, HGS dönemi başladı fakat hala HGS Etiketini kullanmayan pek çok araç sahibi bulunmaktadır.

Garanti Bankası’ndan HGS Etiketi almak için İnternet Şubesinden ya da Alo Garanti şubesinden başvurunuzu yapabilir, etiketin adresinize ücretsiz teslim edilmesini talep edebilirsiniz. Dilerseniz Garanti Bankası şubelerine giderek başvurunuzu yapabilir ve HGS Etiketini anında alabilirsiniz.

Garanti Bankası’ndan HGS Etiketi alabilmeniz için Garanti Bankası kredi kartı ya da hesabından herhangi birisine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer kartınız ya da hesabınız yoksa etiketi almadan önce başvurup hesap açtırabilirsiniz. HGS Etiketi bakiyeniz için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Etiketin içerisinde ki bakiye belirlediğiniz limitin altına düştüğü zaman vadesiz hesabınızdan ya da kredi kartınızdan belirlediğiniz miktarda bakiye eklenir.

HGS Etiketlerinde zorunlu ilk yükleme tutarı ;

 1.sınıf araçlarda 30 TL

2.sınıf araçlarda 37,5 TL

3.sınıf araçlar için 53 TL

4.sınıf araçlar için 67,5 TL

5.sınıf araçlar için 81,5 TL

HGS Etiketi için otomatik ödemelerin minimum tutarı nedir?

Minimum otomatik olarak yüklenecek bakiye tutarları

 1.sınıf araçlar için 15TL

2.sınıf araçlar için 20 TL

3.sınıf araçlar için 30 TL

4.sınıf araçlar için 35 TL

5.sınıf araçlar için 40 TL

HGS Etiketini Garanti Bankası’ndan 10 TL karşılığında alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akbank'tan Hgs Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde akbank hgs ne kadar ve HGS Etiketini Akbank’tan Almanın Avantajları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ