Garantipay Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzde internet üzerinden alışveriş oldukça yaygınlaştığından ve ödeme işlemlerini de banka kartı veya kredi kartı ile yapma zorunluluğu bulunduğundan, çoğu kimse kart bilgilerinin başka amaçlarla kullanılacağı endişesi taşıyor ve alışverişten uzak duruyor. Garanti bankası internet alışverişi yapanların bu endişelerini ortadan kaldırmak maksadıyla yeni bir uygulama başlattı ve adına garantipay dedi. Uygulamanın yeni olasından dolayı, internet ortamında en çok sorulan soruların başında, garantipay nedir? nasıl kullanılır? sorusu geliyor. Garanti bankasının yeni bir ürünü olan garantipay, bonusflaş mobil uygulayıcılarının, internet alışverişlerinde kart bilgilerini girmeden, daha hızlı ve tamamen güvenli olarak kullandıkları ödeme aracı olarak tarif edilebilir. Garantipay kullanan firma listeleri sürekli olarak artıyor ve güncel halde banka sitesinde yer alıyor. Garantipay kullanılarak yapılacak ilk 150 TL tutarındaki internet alışverişinden 20 TL bonus da kazanılıyor. Bu uygulama sayesinde yapılan tüm ödemelerle ilgili özel bilgiler üçüncü şahısların eline geçmemiş oluyor.

Garantipay Nasıl Alınır?

Garantipay avantajlarından faydalanabilmek için en önemli şart, garanti bankasında hesap açtırarak, bir banka kartına sahip olmak. Daha sonra bankanın sitesinden başvuru yapılp ilgili bölümler doldurularak kolayca garantipay kullanıcısı olunabiliyor.

Garantipay Nasıl Kullanılır?

İnternet üzerinden alışveriş yapılırken alınacak malzemeler sepete yükleniyor ve sepete tıklandığında, ödeme yöntemlerinden garantipay seçiliyor. Daha sonra pencere açılıyor ve pencereye telefon numarası veya T.C. kimlik numarası yazılması gerekiyor. Bu işlemden sonra, bonusflaş uygulamasından bildirim alınıyor ve tıklanınca, ödemenin yapılması istenen kart seçiliyor. Parola girilip onaylama işlemi yapıldıktan sonra ödeme başka bir işleme ve bilgiye gerek kalmadan tamamlanmış oluyor. Eğer bonusflaş uygulamasından bildirim gelmezse, uygulamanın ödemeler bölümüne girilerek, garantipay ile ödeme bölümünden de işlem tamamlanabiliyor.

BP İstasyonlarında Araçtan İnmeden Ödeme Yapmak

Garantiflaş uygulaması ile araçtan inmeden BP istasyonlarında ödeme yapılabiliyor ve biriken bonuslar kullanılabiliyor. Bunun için; görevliye bonusflaşla ödeneceği söyleniyor, ödemeler menüsünden BP’de araçta ödeme bölümüne girilerek ödeme yapılacak kart seçiliyor, daha sonra istasyon ve pompa numarası giriliyor, dolum tutarı girilip parolayla onaylama işlemi yapılıyor ve ödeme işlemi gerçekleşiyor. Uygulamanın bildirimleri ile de yapılan tüm ödemeler kontrol ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Ek Hesap Limiti Düşürme başlıklı makalemizde Ek Hesap Limiti Düşürme, Ek hesaplar ve Hesap limiti yükseltme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ