Havale Ne Zaman Hesaba Geçer

Ekonomik yapımızın değişmesi,teknolojik dünyanın bankacılık sektörüne hakim olması hayatımızda birçok şeyi değiştirdi. Para transferleri PTT şubelerine giderek,uzun sıralar ve zamanlar eşliğinde yapılmakta iken ; artık internet bankacılığı sayesinde yapılır hale geldi.

Bu kolaylıkların her biri bankacılık sektörünün müthiş bir rekabete girmesine neden oluyor. İnternet bankacılığının da içinde yer aldığı Şubesiz bankacılık hizmeti bankaların tamamen teknolojik bankalar haline gelmesini sağlıyor. Eskinin usullerine göre hayatımızın gelişmeyeceğini farkeden banka yetkilileri , bankacılık dünyasının koşullarını ciddi değişikliklerle farklılaştırmışlardır.

Eft nedir?

Bu bahsettiğimiz değişiklikler ; hesaplar arası EFT,havale gibi işlemleri artık saniyelik işlere çevirdi. Birçok kişi banka hesapları arasında kolaylıkla ve kısa sürede para transferi yapmaktadır. Özellikle havale işlemlerinin bu kadar kısa sürede gerçekleşmesi yapılan işlemin çok daha rahat bir işlem olmasından kaynaklanmaktadır.Ancak EFT işlemine baktığımız zaman işlemin sonlanması ve gönderilen miktarın karşı tarafın hesabına geçmesi için bu işlemi mesai saatleri içerisinde yapmak gerekmektedir.

 

Dolayısıyla havale işlemi EFT’ye oranla daha serbest zamanlı bir işlemdir. Sonuç olarak ; havale için 24 saat, EFT için mesai saatleri içinde olmak koşulunu dikkate almak gerekir.

Havale Karşı tarafa ne zaman geçer?

Bilgilerin hesaba katıldığını ve bu havale işleminin doğru şekilde yapıldığını varsayalım ; peki bu havale yoluyla gönderilen para karşı tarafın hesabına ne zaman geçer?

 

Havale işleminin yapılmasının ardından, yollanan para yollayanın hesabından anında düşer. Bu paranın havale yapılan hesaba geçmesi ise maksimum  10 dakika sürer.

 

Havale Ne Zaman Hesaba Geçer

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de En Çok Kazandıran Meslekler 2015 başlıklı makalemizde Para Kazandıran Meslekler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Adnan dedi ki:

    Teşekkürler bilgi için

BİR YORUM YAZ