Hayat Sigortası Yaptırmanız İçin 5 Neden!

Herhangi bir işe girerken ya da kredi kullanırken hayat poliçesi yapılır. Yapılan bu poliçeden de çoğu zaman insanlar şikâyet ederler. Aslında hayat sigortası vefat ve sürekli sakatlık durumuna karşı kişiyi teminat altına alan önemli bir sigorta ürünüdür. İşte hayat sigortası yaptırmanız için 5 neden!

1- Fiziksel Engel Teminatı

Kaza ya da hastalık sonucunda fiziksel engeller oluşabilir. Ne yazık ki bu engeller kişiyi yatağa mahkum edebilir, etmese dahi çalışmasına engel teşkil edebilir. Üstelik firmaların engelli kadroları oldukça az sayıdadır. Hal böyle olunca yaşan standartları kişiyi oldukça zorlar. Ancak hayat sigortası sayesinde böyle bir durum yaşansa dahi alınacak teminatlar maddi gelir sağlayacaktır.

2- Tazminat Ödemesi

Ölümü kimse kendine yakıştırmaz ancak herkes de yaşlanınca ölmez. Zamansız gelen ölümler geride kalanların hem maddi hem manevi açıdan yıpranmasına hatta zor zamanlar geçirmesine neden olur. Üstelik ölen kişi geride bakıma muhtaç eş ya da çocuklar bıraktı ise durum daha da vahim bir hal alır. Ancak kişinin hayat sigortası ani ölümlerin ardından yakınlarına tazminat ödemesi gerçekleştirir. Öncelik eş ve çocuklardır. Eğer ölen kişinin eş ve çocuğu yok ise anne ve baba ödeme almaya hak kazanır.

3- Hastalık Teminatı

Hayat sigortalarında belli başlı pek çok teminat yer alır ve bunların çoğu hastalıkla ilgilidir. Eğer kişi teminat altına alınan hastalıklardan bir daha fazlasını yaşasa dahi hayat sigortası onun tüm tedavi masraflarını karşılayacaktır.

4- Eğitim Teminatı

Hayat sigortasının belki de en güzel teminatı eğitim teminatıdır. Çünkü evdeki çalışanın ölmesi çocuklarını eğitim konusunda sekteye uğratır. Hatta maddi gelir yetersizliği sebebi ile okulu bırakan çocukların çoğunun başında zamansız ölümler gelmektedir. Ancak hayat sigortası siz ölseniz dahi geride kalan çocuklarınızın eğitim masraflarını üstlenir.

5- Vergi İndirimi

Eğer bir iş yeri sahibi çalışanlarına ya da kendisine hayat sigortası yapar ise devlet de bunu desteler. Pek çok konuda avantaj sağlayan hayat sigortası artık işverenler tarafından çok küçük primler ile de ödenebiliyor. Üstelik işverenler ödedikleri bu hayat sigortası poliçe primlerini vergi matrahlarından düşebiliyor ve daha az vergi ödeyebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları başlıklı makalemizde zorunlu trafik sigortası kaç para hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ