Hesap Kartı Nasıl Çıkarılır

Teknoloji geliştikçe hayat da kolaylaşıyor. Önceden insanlar elden aldıkları maaşlarını artık bankalardan daha güvenli yöntemler ile alıyor. Üstelik yanlarında yüksek tutarlarda para bulundurmak istemeyen kişiler banka kartları ile alışveriş yapabiliyor ya da ihtiyaç halinde ATM’lerden para çekebiliyor. Pos cihazı uygulaması sayesinde işyerleri de hesap kartı ile ödeme almaya uygun hale getiriliyor. Ancak daha önce hiçbir banka ile çalışmamış, güvenli alışveriş yöntemlerini kullanmak isteyenler hesap kartı nasıl çıkarılır sorusu ile gündeme geliyor. Sorunun cevabı ise oldukça basit. Yalnızca içinde bulunulan şartlara göre biraz farklılık gösteriyor.

Hangi Banka İle Çalışılacağına Karar Verilmeli

Hesap kartı sahibi olmak ve parayı güvenli ortamda saklamak isteyenler öncelikle hangi banka ile çalışacaklarına karar vermelidir. Buradaki en önemli kıstas, bulunulan yerde çalışılacak bankanın bir şubesi ve ATM’si olmasıdır. Aksi halde uzun yolculuklar ile işlemlerin halledilmesi gerekir ki bu da bir süre sonra maddi kayılar ile sonuçlanır. Bu nedenle kişi öncelikle yakınlarında bulunan bir bankayı seçmelidir. Eğer yakınlarında pek çok banka var ise bu durumda çeşitli avantajları ve faizleri araştırılıp en uygun olanı seçilebilir.

Bankadan Hesap Açtırılmalıdır

Bir hesap kartına sahip olmak için öncelikle bir banka hesabına sahip olmak gerekir. Banka hesabı olmadan herhangi bir hesap kartı alınmasının imkanı yoktur. Ayrıca bu hesap kartını kullanabilmek için bu hesapta bir de para olması gerekir. Yani müşteri hesaptaki parasını bu kart ile yönetecektir. Anlaşılan bankadan bir vadesiz hesap açıldıktan sonra müşteriye otomatik olarak hesap kartı yönlendirilir.

Teslimat Süresi

Genellikle hesap açılışı yapıldıktan 1 hafta 10 gün sonra müşterinin beyan ettiği adrese hesap kartı teslim edilir. Bu adres bir işyeri ya da ev adresi olabilir. Müşteri kartını aldıktan sonra öncelikle şifre belirleme işlemini, zarfın arka yüzünde yazdığı gibi gerçekleştirir. Şifre alım işlemi de sağlandıktan sonra artık hesap kartı kullanılmaya hazır hale gelir. Bu hesap kartı X bankasına ait olsa dahi ortak nokta ATM’lerinden de kullanılabilir. Ancak bunun belli bir komisyonu olduğu unutulmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Nedir? başlıklı makalemizde Bitcoin kripto para, Bitcoin madenciliği ve bitcoin nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ