HGS hangi bankalarda bedava?

  • 26 Ekim 2015
  • 3.340 kez görüntülendi.

Hızlı geçiş sistemine dahil olmak farklı kanallar üzerinden gerçekleştirilebilen bir işlemdir.İşlemin asıl yetkili kurumu PTT olsa dahi bankalar ve baz özel kurumlar hızlı geçiş sistemi başvurularını aynı başvuru evrakları ile beraber alabilmektedir.Ptt dışında ki kurumlardan başvuru işleminde bireysel kullanıcılar için araç ruhsatı ve kimlik ile kurumsal kullanıcılar içinse firma temsil belgesi ve hızlı geçiş sistemi tanımlanacak olan araçların ruhsat bilgileri ile başvuru yapılabilmektedir.

Özel kurumlardan yapılan başvurularda başvuru ücreti PTT ile hemen hemen aynı meblağdadır. Bankalar ise hem müşteri çekmek hem de mevcut müşterilerini banka ürünlerine yönlendirmek için hızlı geçiş sistemine geçişler bedava olarak sunabilmektedirler.

Kamu bankaların ziraat bankası müşterilerine hızlı geçiş etiketlerini ücretsiz olarak sunan bankalarımızdan biridir. Bankadan kredi kartı olan yada kredili mevduat hesabı bulunan müşterilerinin otomatik ödeme talimatı verilmesi halinde kampanya dönemi boyunca hızlı geçiş sistemi etiketlerini bedava olarak veren bankanın ilgili kampanyası 4 ocak 2016 tarihine kadar devam etmektedir.Bu süreç içersinde kişi başı maksimum 3 adet etiket alınabilmektedir. Bankanın sunduğu kampanya sadece bireysel hızlı geçiş sistemi kullanıcılarına sunulan bir özellik olup kurumsal ve filo müşterileri için böyle bir imkan kampanya kapsamında yaratılmamıştır. Kampanya dönemi boyunca faydalanabilmek için otomatik ödeme talimatınızı sonlandırmamanız gerekmektedir.

Türkiye’de ki çok tercih edilen katılım bankalarından biri olan Kuveyt Türk ise müşterilerine kendi bankaları üzerinden hızlı geçiş sistemi yapan kullanıcılarına etiketleri ücretsiz veren bir diğer banka.Bankada bir kampanya dönemi söz konusu değil ve Kuveyt Türk Şubelerine gidilerek temin edebilmek mümkün.Ekstra bir sorumluluk gerektirmeden hızlı geçiş sistemi etiketlerini sunana Kuveyt Türk bu hizmeti ile bankalar arasında fark yaratıyor.

Farklı kampanya dönemlerinde diğer bankalarında ücretsiz hızlı geçiş başvuruları alımları yapılmaktadır.Özellikle banka kampanyalarını takip ederek ilgili dönemlerde bedava hızlı geçiş sistemine giriş gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan HGS başka araçta kullanılabilecek mi? başlıklı makalemizde hgs başka arabada kullanılır mı ve hgs kullanır mı başka kartta hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ