HSBC Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HCBS bankasının avantajlı kredi kampanyalarına çeşitli kanallar üzerinden başvuru yaparak uygun faizli ve esnek geri ödeme planına sahip kredilerinden faydalanmanız mümkün. Geniş ağa sahip HCBS şubeleri dışında banka müşterilerine kolaylık sunacak kanallardan başvuru kabul eden HCBS bankası kredi sonucunuzu da en kısa zamanda ileterek zamanda tasarruf etmenizi sağlıyor.

HCBS bankasına bir hesabınız varsa internet şifreniz ile internet bankacılığına giriş yaparak krediler adımından ekstra bilgi girişinde dahi bulunmadan çekmek istediğiniz limiti belirleyerek başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca site üzerinde yer alan hesap makinesi aracılığı ile ne kadarlık kredi alıp bu krediyi kaç taksitle ve ne kadarlık miktarlarla geri ödeyebileceğini de öğrenebilirsiniz.HCBS müşterilerinin internet şifreleri ile giriş yapacakları web site adresi https://bireysel.hsbc.com.tr/TUR/ olmakla beraber bu alanda internet kullanıcı adı ve parolanızla ön giriş yaptıktan sonra şifrenizle menülere ulaşarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer internet bankacılığına giriş şifreniz yoksa HCBS kredi kartınız yada bankamatik kartınız vasıtası ile anında şifre alabileceğiniz https://bireysel.hsbc.com.tr/TUR/pentry.asp linkinden şifrenizi temin ederek başvurunuzu yapmak üzere bireysel internet bankacılığı şubenize ulaşabilirsiniz.

 

HCBS bankasının müşterisi olmadığı halde kredi kullanmak isteyen bireyler ise https://bireysel.hsbc.com.tr/TUR/transactions/IAPPLY_01.asp?strRef=ihtiyackrd&wt.ac=HBTR_ihtiyac_krd&StrRefererUrl=https://www.google.com.tr/

Adresi üzerinden bilgi girişlerini gerçekleştirerek kredi başvuru işlemini sağlayabilirler.Bu alandan giriş yaptığınızda banka sizden bazı ön bilgileri isteyecektir.Giriş yapacağınız bilgilere göre kredi almaya uygun bulunursanız alacağını ön onay sonrasında banka şubelerinden kredinizi  kullanabilirsiniz. Başvuru işlemi sırasında adım adım TC kimlik bilgilerinizi , cep telefonunuzu almak istediğiniz ürün tipini(ihtiyaç kredisi , konut kredisi , ek hesap vb)  ve başvuru bilgilerinizi tamamladıktan sonra başvuru işleminiz tamamlanmış olacaktır. Kredi  hesap makinesini bu alanda da kullanarak taksitlerinizi hesaplayabilirsiniz.

Kredi başvurusu yapabileceğiniz bir diğer kanal ise HCBS bank telefon bankacılığı kanalıdır.Kredi başvurusu dışında tüm finans işlemlerini rahatlıkla yapabileceğiniz 0850 211 0 111 numaralı HCBS bank telefon bankacılığından kredi menüsünü seçerek sesli yanıt sisteminin yönlendirmeleri ile başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.Ön onay almanızın ardında gerekli evraklarla şubeye gidip kredi kullanımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi başvurunuzu alternatif kanallardan yapıp ön onay alsanız yada banka şubesine giderek başvuruda bulunsanız dahi kredi kullanmak için bazı evrakları şubeye götürmeniz gerekmektedir. Kimlik belgesi ve gelir belgesi yanı sıra eğer HCBS bankasında daha önce hesabınız yoksa yada önceki evraklarınız artık güncel değilse güncel adresinizi gösteren sabit fatura yada ikametgah kredi kullanmak için teslim edilmesi gereken evraklardandır.

Bir önceki yazımız olan Bankalarda Hesap Açma Yaşı Kaçtır? başlıklı makalemizde 16 yasındayım hesap açabilirmiyim, 18 yaş altı hesap açma ve 18 yaşında hesap açabilir miyim hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ