HSBC EFT Saatleri

HSBC Bank müşterilerinin para transferi işlemleri ile ilgili başvurabildikleri yöntemlerden biri farklı bir banka hesabına para transferi yapabilmek adına kullandıkları EFT’dir. EFT işlemi gerçekleştirirken müşterilerin dikkat etmesi gereken bir takın noktalar vardır.

EFT Gerçekleştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik fon transferi işlemleri artık hemen herkesin bildiği gibi farklı iki banka arasında gerçekleştirilen işlemlerdir. Bu nedenle herhangi bir yanlış ya da eksik bilgi girildiğinde geri dönüşü diğer bankacılık işlemlerine oranla daha geç olmaktadır. Müşterilerin EFT işlemlerini gerçekleştirirken alıcı hesap bilgilerini ve tutarını doğru girdiklerinden emin olmaları önem teşkil etmektedir. Aksi takdirde yanlış banka hesabına gönderilen EFT’leri iptal ve iade işlemleri biraz uzun sürebilmektedir. EFT işleminizi gerçekleştirirken girmiş olduğunuz tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu teyit ettikten sonra işleminiz tamamlayınız.

Ayrıca EFT işlemi gerçekleştirirken her bankanın kendi politikasına uygun olarak belirlediği EFT saatleri olduğunu da bilmek gereklidir. Hemen her banka EFT saatleri için benzerlik gösterse de farklı saat dilimleri belirlemişlerdir.

HSBC EFT saatleri

HSBC bankasındaki hesabınızdan farklı bir banka hesabına para transferi gerçekleştirebilmeniz için bankanın belirlediği EFT saatleri hafta içi sabah 09.00’dan başlayarak akşam 17.00 de son bulmaktadır. Hafta içi EFT saatleri içerisinde gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler herhangi bir sorun olmaması halinde aynı gün içerisinde karşı hesaba geçmektedir. Ancak belirlenen EFT saatlerinin dışında gerçekleştirilen işlemler ise karşı banka hesabına işlemin gerçekleştirildiği günü takip eden ilk iş günü geçmektedir. HSBC üzerinden gerçekleştirdiğiniz EFT işlemleriniz gün içerisinde 10 dakika gibi bir süre de karşı hesaba geçmekte ancak yoğun olan günlerde bu işlem yarım saati bulabilmektedir.

Cuma günü EFT saatinden sonra gerçekleştirilen EFT işlemleri Pazartesi günü alıcının hesabına geçerken, resmi tatillerde gerçekleştirilen işlemlerde takip eden ilk iş günü gerçekleşmektedir.

HSBC üzerinden EFT işlemlerinizi internet bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirebileceğiniz gibi dilerseniz 0 850 211 01 14 numaralı çağrı merkezini arayarak ya da bankanın size en yakın şubesine giderek de müşteri temsilcileri aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Denizbank Eft Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ