HSBC Swift Kodu Sorgulama

Swift kodları, dünya genelinde kullanılmakta olan bank a ve finans kuruluşları için kimlik kodlarıdır. Bilhassa uluslararası para veya fon işlemlerinde gerekli olan bu kodlar, standart biçimde oluşturuluyor. İlk 4 hanesinin banka kısaltılması olarak yazılan ve ardından gelen 2 hanenin bağlı bulunan ülke kısaltması olduğu, daha sonraki iki hanen ise ilgili şubeyi gösterdiği bilinen swift kodu, 8 ile 11 hane arasında değişiyor. HSBC swift kodu sorgulama işlemi için siteye baktığımız zaman bu kodun HSBCTRIX olduğunu görüyoruz.

HSBC Swift İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem için öncelikli olarak swift işlemi yapacağınız banka hesabını yazmanız gerekiyor. Daha sonra ise işlem ücretinin kesileceği hesabınızı yazmalısınız. Transfer etmek istediğiniz bankanın bulunduğu ülkenin kodunu ve bu bankaya ait ismin ilk harfini yazmalısınız. Son olarak ise transfer yapmak istediğiniz bankanın veya şubenin bulunduğu adresin 3 harfli kodunu girmeniz gerekiyor. Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra HSBC üzerinden swift işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC Swift İşlemi Ne Kadar Sürer?

Swift işlemi ülke saatlerinin farklı olması sebebiyle hemen gerçekleşen bir işlem değildir. Yani yapılan işlemin ülke içinde yapılmış olduğu anda veya bir gün sonra hesabınıza yatması mümkün değildir. HSBC üzerinden swift işlemini akşam 17:00’dan önce yaparsanız, 2 iş günü içinde tamamlanması mümkün olabilir. Fakat aksi takdirde 17:00’dan sonra yapılan işlemler için 3 iş gününün tamamlanması beklenir. 1836 yılında kurulan HSBC bankası, çok eski dönemlere dayanıyor. Fakat sunduğu kolaylıklar ile her geçen gün müşteri kazanıyor. Swift işlemi buna bir örnek olarak gösterilebilir. Eğer isterseniz HSBC swift işlemlerini internet bankacılığı aracılığı ile, veya telefon, şube üzerinden hallederek kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Çok Şubesi Bulunan Banka Hangisi başlıklı makalemizde İş bankası, Türkiye Garanti Bankası ve Ziraat Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ