ING Bank EFT Saatleri

ING Bank EFT Saatleri

Ülkemizde hizmet veren özel bankalardan biri olan ING Bank tüm müşterilerine bankacılık alanında tüm hizmet kolaylılarını tamamen güvenilir ve hızlı bir şekilde sunmaktadır. Özellikle de bankacılık alanında en çok kullanılan işlemlerin başında gelen para transferleri gibi önemli işlemlerin son derece güvenilir ortamda yapılabilmesini sağlayan ING Bank söz konusu transferleri farklı olanaklar dâhilinde gerçekleştirilmesini sağlar. ING Bank para transferi işlemleri için ING Bank dışında kalan farklı bir bankanın hesabına para transferi yapabilmek adına EFT işlemlerinden yararlanmak gerekir. EFT işlemleri farklı iki banka arasında gerçekleştirildiği için belirli bir zaman diliminde yapılabilmektedir.

ING Bank İle EFT

ING Bank aracılığı ile müşterilerin EFT işlemlerini yapabilmesi için ilk olarak bankanın EFT saatlerini bilmeleri gerekmektedir. ING Bank müşterilerine daha uzun bir zaman zarfı içerisinde EFT işlemlerini gerçekleştirebilmeleri adına diğer bankalara oran ile biraz daha uzun bir süre tanımaktadır. Genel itibari ile bankaların EFT saatleri 17:00’de kapanırken ING Bank’ta bu süre 17:15’tir.

Hafta içersinde sabah 09.00 akşam 17.15 arasında gerçekleştirilen EFT işlemleri alıcının hesabına yaklaşık olarak 5 ile 10 dakika gibi oldukça kısa bir süre zarfında geçmektedir. Ancak bazı durumlarda bankanın ya da EFT sisteminin yoğunluk yaşamasından dolayı bu süre bir miktar daha uzayabilmektedir. Müşteriler yapacakları EFT işlemlerini akşam 17.15’ten sonra gerçekleştirirler ise ister hafta sonu olsun ister resmi tatil paranın transfer işlemi takip eden ilk mesai gününde gerçekleştirilecektir.

ING Bank EFT İşlemi

Ing Bank üzerinden EFT işlemlerinizi farklı kanallar aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. İşlemlerinizi gerçekleştirebilmek adına hesabınızın bulunduğu banka şubesine ya da size en yakın banka şubesine giderek vaktinizin dar olması halinde ise 0 850 222 0 600 numaralı ING Bank telefon bankacılığı müşteri temsilcileri ile irtibata geçerek EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca hemen hemen tüm bankalar da olduğu gibi ING Bank ATM’lerinden ve İnternet Şubesi üzerinden de EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve transferinizin en kısa süre de muhatap hesaba geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan HSBC EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ