ING Bank Swift Kodu Sorgulama

Swift kodları, uluslararası para transferleri için bankalara özel kodlardır. İng bank swift kodu sorgulama için yapacağınız işleme göre kod değişiyor. Swift kodu kodlaması, basit ve standart bir iştir. 8 ile 11 karakter arasında olabilen bu kodlar, ülkemizde genel olarak 8 haneden oluşuyor. İlk dört hane bankaya simgelerken, sonraki 2 hane ülke kodunu ve sondaki 2 hane ise yerel kodu simgeliyor.

İNG Bank Swift Kodu

Merkezi Hollanda’da bulunan İNG Bank’ı, Türkiye şubelerinde açılmış hesabınızı uluslararası nakit transferleri için kullanabilirsiniz. Yurt dışından havale yollama işlemlerinin kısa bir süre içerisinde başarıyla gerçekleşmesi için İNG Bank swift kodu gerekiyor. Eğer yurt dışındaki bir bankadan İng Bank’a para gönderecekseniz, ilgili bankaya İNG Bank’ın Türkiye’de bulunan swift kodunu iletmeniz gerekiyor. Farklı ülkelerdeki bankalar birbirlerini isim üzerinden değil, kendilerini tanımladıkları swift kodları üzerinden kolaylıkla tanıyor. İNG Bank’ın swift kodu INGBTRIS olarak belirlenmiştir. İNG Bank hesabınızdan swift işlemleri için talimat verebiliyorsunuz. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız, para transferleri üzerinden swift işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca acil işlem tanımlama özelliği ile birlikte aynı gün valörlü swift işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Döviz Transferi İçin Gerekli Olan Bilgiler

İNG Bank üzerinden döviz transferi yapabilmeniz için swift kodu dışında, ad soyad bilginiz, adres bilginiz, iban numarası veya hesap numarası bilgisi ve en önemlisi olan swift kodu bilgisi gerekiyor. Eğer swift kodunu bilmiyorsanız bulunduğunuz şehrin ilk iki harfini girmeniz gerekiyor ve istenilen bankalardan banka seçimi yapmalısınız. İNG Bank’ta transfer işlemleri hafta içi saat 9.00 ile 17.15 arasında yapılıyor. Bu saatler dışında yapılan transferler ertesi günün mesai başlangıç saatinde yapılıyor. transfer işlemleri 2 iş günü içerisinde gerçekleşiyor. Eft saatinden sonra yapılan işlemler 3 iş günü içerisinde gerçekleşiyor.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Swift Kodu Sorgulama başlıklı makalemizde swift, swift kodu ve Swift sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ