İş Bankası Cebe Havale (ATM’den nasıl yapılır – internetten nasıl yapılır- telefondan nasıl yapılır)

İş bankasının yeni uygulamalarından biride atm,şube,telefon bankacılığı ve internet üzerinden iş bankası müşterisi olan veya olmayan birine para aktarma sistemi. Karşı tarafın gönderilen parayı alabilmesi için bankamatik kartına ihtiyacı olmuyor. Sadece siz işlemi gerçekleştirdikten sonra karşı tarafa referans numarası gönderiyorsunuz ve o da bu numara ile Türkiye’nin herhangi bir yerindeki iş bankası bankamatiklerinden bu parayı alabiliyor olacaktır.

İş bankası internet bankacılığı yolu ile havale işlemi yaparken bankanın kendi sitesine giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra bireysel müşteri tercihi yapıyoruz ve dan sonra karşımıza gelen ekranda müşteri numarası ile parola kısmına bilgilerimizi yazıyoruz. Bu aşamayı da geçtikten sonra müşteri şifresi ve mobil onay kodlarının isteneceği bölüme gerekli bilgileri giriyoruz .Burada yapılması ve gereken şey müşteri şifresinin girilmesinden sonra cep telefonuna gelen onay kodunu mobil onay kısmına girmek olacaktır. Bir sonraki aşama da ekranın son tarafında yer alan kısımda bulunan para aktarma seçeneğini seçmeli ve gelen alt seçenekler arasından da havale ’yi seçerek işleme devam etmelisiniz .Daha sonra ekranda belirecek 3 kutucuğa para göndereceğiniz kişiye ait t.c no, cep telefonu numarası ve havale miktarı gibi bilgileri girmelisiniz. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra devam seçeneği ile ilerleyip son aşamada tekrar şifreyi girerek işlemi sonlandırıyoruz. Parayı internet bankacılığı yolu ile gönderdiğiniz kişi, telefonuna gelen referans numarası ile herhangi bir ATM’den bu miktarı çekebilecektir.

Bu hizmete ait bir ücretlendirme var midir?

Geçmiş dönem içerisinde ücretsiz olarak verilen bu hizmetten ücret  alınmaktadır. Günlük çekilecek limit 1000 TL olarak belirtilmiş ve bu hizmete ait masraf da 1 TL olarak belirlenmiştir. Havale edilecek olan tutarın 10 TL’nin üzerinde olması gerekiyor. Yani 20 TL ve üzeri rakamlarda sıkıntı olmayacaktır.10 TL  olması durumunda banka size bu tutarı iade edecektir.

Atm,telefon bankacılığı gibi yollarla havale işlemi nasıl yapılır?

İnternet bankacılığında verdiğiniz bilgilerin benzerini bu kanallar vasıtası ile para gönderdiğinizde de vererek havale işleminizi sıkıntısız bir şekilde halledebilirsiniz. İş bankası telefon bankacılığını 0850 724 0 724 numarayı Türkiye ve k.k.t.c’den arayarak gerekli hizmeti sağlayabilirsiniz.

İş bankasının kendi müşterilerine yönelik uyguladığı bu hizmetinde havale gönderimi yapılan kişinin banka müşterisi olma şartı aranmadan telefonuna gönderilen referans numarası ile parasını çekebilme kolaylığı getirilmiştir. Üstelik havale işlemini yapan banka müşterisi bunu internet bankacılığı, telefon, atm gibi kanalları kullanarak da yapabilmektedir

Bir önceki yazımız olan Krediler düşer mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ