İş Bankası EFT Saatleri

Ülkemizin en köklü bankası olan ve Cumhuriyet Dönemi’nde kurulan Türkiye İş Bankası kurulduğu günden günümüze dek bankacılık sektöründe birçok yenilikleri ve kolaylıkları yaşama geçirerek müşterilerini her daim mutlu etmeyi başarmış bir bankadır. Bankacılık sektöründe en son teknolojik gelişmelerin takipçisi olan ve yenilikleri hızla bünyesine adapte eden Türkiye İş Bankası müşterilerinin en güvenilir ve ne kolay şekilde işlem yapabilmelerine yardımcı olmaktadır.

Bankacılık sektörüne dair tüm işlemlerin gerçekleştirilebildiği bankada müşterilerin en sık yaptıkları işlemlerin başında para transferleri gelmektedir. Tüm para transferlerini rahatlıkla yapabileceğiniz Türkiye İş Bankası hesabınızdan farklı bir banka hesabına göndereceğiniz para transferleri için kullanabileceğiniz işlem türü tüm bankalarda olduğu gibi elektronik fon transferidir. Çünkü bir bankadan farklı bir banka hesabına yapılan para transferlerine EFT denilmektedir. Ülkemizde hizmet vermekte olan tüm bankaların EFT işlemleri ile ilgili belirlemiş oldukları saatler bulunmaktadır.

            Türkiye İş Bankası EFT Saatleri

Türkiye İş Bankası kendi çatısı altında bulunan farklı şubeleri arasında gerçekleştirilen para transferleri ile ilgili herhangi bir saat aralığı belirlememiştir. Bu sebeple işlemlerinizi 24 saat gerçekleştirebilir ve havalenizin aynı anda karşı hesaba geçmesini sağlayabilirsiniz. Ancak EFT işlemleri ile ilgili aynı durum söz konusu değildir. Banka EFT ile ilgili olarak hafta içi sabah saat 09.00 ile akşam saat 17.00’yi belirlemiştir. Resmi tatillerin hafta içine gelmesi halinde ise EFT işlemleri tüm bankalarda olduğu gibi Türkiye İş Bankası’nda da aynı günde gerçekleştirilememektedir. Hafta içi günlere denk gelen resmi tatiller ve hafta sonarlı dışında hafta içi tüm günlerde gerçekleştireceğiniz EFT işlemleriniz oldukça kısa bir süre zarfında karşı banka hesabına geçmektedir. Böylece para transferinizi rahatlıkla gerçekleştirmenin ayrıcalığını yaşayabilirisiniz. Türkiye İş Bankasının belirlemiş olduğu EFT saatleri dışında yapacağınız tüm EFT işlemleriniz banka tarafından beklemeye alınmaktadır. Beklemeye alınan paranız işlemi gerçekleştirmenizi takip eden ilk resmi iş gününde banka tarafından otomatik olarak karşı banka hesabına aktarılmaktadır. EFT işlemleriniz ile ilgili herhangi bir aksama ya da yanlışlık yaşamanız halinde ise mutlaka banka müşteri temsilcileri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan TEB Eft Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ