İş Bankası İban Sorgulama

Iban Uluslararası Banka Hesap Numarası Demektir .Çok uzun olmayan bir süre önce, Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde bütün banka hesaplarımızın birer Iban numarası olmuş oldu. Bu numara sistemi, başta Avrupa Birliği olmak üzere, pek çok önemli toplulukta ticarette kullanılan hesap numaralarını standart hale getirmeyi başardı, böylece para transferi daha kolay, hatasız ve hızlı hale gelirken kalitesi de artmış oldu. Ülkemizde de hemen her işlem artık Iban numaraları kullanılarak yapılmaktadır. Özellikle mobil bankacılığın gittikçe geliştiği ülkemizde cep telefonu uygulamalarında ya da internet şubelerinde işlemler doğrudan Iban numarası ile yapılmaktadır. Ülkemizde kullanılan Iban standardı ise 24 rakam ve 2 Harften oluşmaktadır.

Bankanızın size atadığı Iban kodunu öğrenmek için yapabilecekleriniz oldukça kolaydır, özellikle de ülkemizin en eski ve en yenilikçi bankalarından olan Türkiye İş Bankası mevzu bahis ise. Eğer bir akıllı telefon kullanıyorsanız ve mobil bankacılık kaydınız varsa, cep telefonunuza indireceğiniz bir uygulama ile bu sorununuzu kolayca çözebilirsiniz. Telefon uygulamalarından hesaplarım kısmına girdiğinizde, hesap bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu başlık altında yer alan herhangi bir hesabınızı seçtiğinizde o hesaba ait olan Iban numarasını öğrenmiş olursunuz.

Bir diğer alternatif de bankanın internet şubesi üzerinden Iban numarasını öğrenmektir. Hesap numaranız, şube kodunuz ve hesap tipi bilginizi kullanarak İş bankası resmi sitesi üzerinden Iban no sorgusu yapabilirsiniz. Bilgileri istenilen boşluklara doldurmanızın ardından ekranda sağ altta kalan hesapla butonuna basarsanız sizin için belirlenmiş olan Iban numarasını öğrenebilirsiniz. Böylece siz de bütün hesaplar arası bankacılık işlemlerinizi daha hızlı ve daha kaliteli şekilde gerçekleştirebilir ve İban uygulamasının sağladığı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

İş Bankası İBAN Sorgulama İçin Tıklayın.

iş bankası iban sorgulama

Bir önceki yazımız olan Akbank İban Sorgulama başlıklı makalemizde Akbank Iban No sorgulama nasıl yapılır ve Akbank Iban Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ