İş Bankası İlk İmza Hesabı

Türkiye İş Bankası’nın 1987 yılında ilk olarak faaliyete geçirdiği İlk İmza Hesabı hizmeti, çok uzun yıllardır 12-18 yaş arası gençlerin çeşitli avantajlarla banka hesabı açarak birikim yapmasını sağlıyor. İş Bankası İlk İmza Hesabı açarak, bir banka hesabına sahip olabileceğiniz gibi aynı zamanda banka hesabınıza bağlı bir hesap kartını da alabilirsiniz. Banka şubelerinden ve İş Bankası ATM noktalarından hesabınıza para yatırabilir, para çekebilir veya hesap bilgilerinizi inceleyebilirsiniz.

Yurtiçi Ve Yurtdışına Açık Bir Hesap

İlk İmza hesabınızı açtığınızda sahip olacağınız Bankamatik kartıyla hesabınızdaki güncel bakiye tutarı kadar hem yurtiçinde hem de yurtdışında Maestro logosunun olduğu her yerde alışverişlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. İlk İmza Hesabı’nın en avantajlı özelliklerinden biri de bu hesabı açan gençlerden hesap işletim ücreti ya da masraf alınmamasıdır. İlk İmza hesap açılışında hesabınızı sürekli kullanmaya devam ettiğiniz sürece hesap işletim ücreti asla alınmamaktadır.

İnternet Şubesi Ve Mobil Uygulama

İlk İmza Hesabı açtığınızda telefon bankacılığı, şube ya da banka ATM’leri gibi kanallarını kullanarak ayrıca internet şubesini ve İş Bankası’nın mobil uygulaması İşCep’i indirerek kolaylıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz. İnternet şubesi olan İşCep ile güncel bakiyenizi kontrol edebilir, hesabınızda işlemler yapabilir ve havale yapabilirken hatta fon alım talimatı gibi tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası’nın İlk İmza Hesabındaki avantajlar sayesinde birikimlerinizi yatırımlara dönüştürmeniz destekleniyor. Banka hesabınıza bağlı olarak açılacak yatırım hesabıyla da entegre şekilde çalışan 801 İş Portföy Para Piyasası Fonu alabilir ve satarak yatırım yapmanız ve paranızın değerlenmesi de sağlanmış oluyor.

İş Bankası’ndan İlk İmza Hesabı Açarken Gerekli Olanlar

Hesap açarken kanuni zorunluluklar gereği sizin ve velinizin nüfus cüzdanı gereklidir. Gerekli nüfus cüzdanları ile herhangi bir İş Bankası şubesine giderek hesap başvurusunda bulunabilirsiniz. Hesap açabilmek için veliniz yani anne ya da babanız yoksa aksi bir durumda mahkemece atanmış yasal veliniz ile birlikte başvuru yapmanız istenmektedir. Veliniz ya da vasiniz olmadan asla bir bankada reşit olmadan hesap açmanız mümkün değildir.

Bir önceki yazımız olan Bankalar Ev Kredisinin Yüzde Kaçını Veriyor başlıklı makalemizde bankalar, Bankalar Ev Kredisinin Yüzde Kaçını Veriyor ve konut kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ