İş Bankası’dan Ogs Nasıl Alınır?

Otomatik Geçiş Sistemi kısaltılmış adıyla OGS paralı otoyol ve köprülerden, hızlı ve kolay bir şekilde geçmenizi sağlamaktadır. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) uygulaması gereği, OGS gişelerinin, otomobil, minibüs, otobüs ve diğer binek araçların yanı sıra, kamyon, TIR vb. ağır vasıta araçlar ve motosikletler tarafından da kullanılabilmesi mümkün hale getirilmiştir. Ayrıca, dorseli olarak seyahat eden araçların OGS gişelerini kullanmak istemeleri halinde dorseleri için “Sanal OGS Hesabı” almaları gerekmektedir.

OGS cihazına sahip olmak için İş Bankası’nda kredi kartınızın ya da ek hesabınızın bulunması gerekmektedir. Cihaz bedeli (40 TL) ve asgari yükleme tutarını yatırmanız yeterli olacaktır.

1.sınıf binek otomobiller için başvurularınızı İnternet Şubesinden ve ya İş Bankası Bankamatiklerinden de başvurunuzu yapabilirsiniz. İnternet Şubesinden Başvuru – Ürünler ana menüsünde “OGS” sekmesine tıklamanız, Bankamatiklerden ise Başvurular menüsüne giriş yapılarak OGS talebinde bulunulmasının ardından cihaz kurye aracılığı ile ücretsiz olarak adrese teslim edilecek ve o andan itibaren kullanılabilecektir.

OGS CİHAZI YÜKLEMELERİ VE TAKİBİ

OGS Cihazı İş Bankası kredi katınızla ya da vadesiz TL hesabınızla ilişkilendirilerek kullanılmaktadır. Otomatik yükleme talimatınız ile bakiyeniz belirlenen alt limite ulaştığı zaman otomatik olarak kredi kartınızdan ya da vadesiz TL hesabınızdan belirlediğiniz miktarda bakiye cihaz hesabınıza eklenir.

Cihazınızı kredi kartınız ile ilişkilendirirseniz, yapacağınız ödemeler alış veriş olarak yansıyacaktır.

KGM tarafından İş Bankasına iletilen geçişlerinizi İnternet Şubesinden izleyebilir, OGS hesap özetinizin e-posta ile tarafınıza iletilmesini isteyebilir ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan müşteri temsilcisi aracılığıyla cihazınızla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dul Ve Yetim Maaşı Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde dul maaşı nasıl alınır ve yetim maaşı nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. tuncay durak dedi ki:

  iyi günler ogs cihazı istiyorum donus yaparsanız sevinrim tsk byyy

 2. Şevki dedi ki:

  Selamınaleyküm
  İşbankasından
  OGS cıhazı almak istiyorum 1 sınıf
  Yardımlarınızrica ederiziyi çalışmalar

BİR YORUM YAZ