İşyeri Açmak İçin Kredi Veren Bankalar

Banka müşterileri yeni bir iş girişimine karar verdiklerinde gereken nakit meblağı genellikle bankalardan temin ederek yatırımları kazanca dönüştükten sonra ödeme yapmak üzere ertelemeli kredi kullanımından faydalanmayı tercih etmektedirler.Bu sayede iş yerinin ilk açılış sürecinde zaten var olan masraflarını arttırmadan iş yerlerine odaklanarak daha başarılı bir ticarete giriş adımı atarlar.

 

İş yerlerine kurumsal ve ticari bankacılık yapan tüm bankalar destek vermektedir. Bu kredilerin özellikleri, başvuru evrakları , geri ödeme süreçleri ve faiz oranları farklılık gösterebilir.Aynı zamanda devlet destekli sunulan hibe ve faizsiz iş yeri açma kredileri de son dönemde iş yeri açmak isteyen girişimcilerin kullanımına sunulan kredilerdendir.

 

Garanti bankasının çeşitli ölçeklerde ki iş yerleri için sunduğu geniş çeşitliliğe sahip işyeri kredileri esnek geri ödeme modeline sahip olduğu için son dönemde en çok tercih edilen iş yeri kredisi veren bankalar arasında yer almasını sağlamıştır. Küçük ve orta ölçekli iş yerleri ile ticari işletmeleri, müşteri derecelendirmesinde ayıran banka kobilere  proje aşamasında dahi kredi imkanı sunmaktadır.6 ay ertelemeli olarak kullanılabilen iş yeri kredisi özel proje değerlendirme ekibi tarafından değerlendirilmektedir. Ticari firmalara ise vade sınırlaması olmadan dönemsel faiz tahsilatı yapılacak şekilde sunulan cari krediler oldukça avantajlıdır.

 

Ziraat bankası kurumsal müşterilerine 120 ay vade ile iş yeri açma kredisi kullandırmaktadır. Aynı zamanda iş yeri açmak isteyen müüşterilerine sunduğu kredileri  ortak işyeri kredisi , ipotekli işyeri kredisi , arsa kredisi, olarak farklılaştıran Ziraat bankası uzun vadelendirme özelliği ile yatırımlarının geri dönüşünü uzun vadede elde edebileceğiniz düşünen iş yeri sahipleri için ideal özelliktedir.

 

İş bankası da kredi türlerini kobi ve ticari olarak farklaştıran bankalardandır. Ticari klasmanda olan müşterilerine nakdi ve gayrinakdi olmak üzere iki farklı türde krediler sunan banka kobi klasmanında ise tarım kredisinden , kadın girişimciye , tedarikçi kredisinden kendi işim kredisine kadar bir çok farklı özellikte kredileri müşterilerinin kullanımına sunmuştur.

 

Finansbank ticari kurumsal müşterilerine ve kobi sahiplerine ayrı kredi sunan bankalarımızdan bir diğeridir.6 ay geri ödeme yapılmayan ertelemeli kredinin yanı sıra internetten kolayca alabileceğiniz  kredi , kadın girişimci destek kredisi , teminatlı kredi kobilere kullandırdığı kredilerden bazılarıdır.Ayrıca kobi kredileri kapsamından taerım kredisi de sunan Finansbank ticari  krediler kapsamında ise mevcut iş yeri sahiplerine özel imkanlarla kredi kullandırmaktadır.

 

İşyeri kredisi almak için  öncelikle banka ile birebir görüşme yaparak işyeri tanımından bahsetmeniz gerekmektedir.Özellikle proje aşamasında bir kredi talebiniz varsa projenizi derinlemesine sunmanız gerekir. Başvuru süreçlerinde gerekli evraklar ile beraber şubelerde bulunan kurumsal müşteri temsilcilerine başvurmalısınız.Gerekli yönergeler ile başvuru işlemini tamamlandıktan sonra tarafınıza bilgi aktarımı yapan bankalar genellikle ilk iş yeri açma kredisinde kredi başvuru sahiplerine yardımcı olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 3 Ay Ertelemeli Kredi Nedir? başlıklı makalemizde ertelemeli kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ