Kesin Onaylı Kredi

Bankalara yapılan kredi başvuruları gelişen teknolojik uygulamalar sayesinde daha kısa zaman içinde geri dönüşler sağlamaktadır. Bunlardan sms ve internet üzerinden yapılan kredi başvuruları bankaların şubelerine gitmeden kredi başvurusu yapabilme imkanı tanıyan iletişim  araçlarıdır.

Özellikle kredi notu belirli seviyelerin üstünde olan müşterilerin bu araçlar üzerinden yapacakları başvurular banka tarafından hızlı bir değerlendirmeye tutulur  ve Kredi onayı gerçekleşir. Kredi kesin onayı ön onay süreci yaşanmadan yapılan kredi başvurusunun bankanın kişi hakkında yapacağı kısa bir araştırma sonrasında kesinlik kazanması sonucu kredinin hazır hale gelmesidir.

Ön onay nedir? Kesin onaydan farkı nedir?

Ön onay bankanın bahsedilen araçlar üzerinden yapılan başvuruları değerlendirmeye alıp olumlu bir neticeye varması halinde ön onay verdiği sürecin adıdır.Burada,banka sizden verilen ön onayın ardından şubeye gelerek gerekli belgeleri getirmenizi isteyecektir .toplam kredi tutarı, ödeme vadesi, maaş bordrosu, banka kredi notu, banka kredi kartları borcu, başka banka kredi borçları, aylık ek gelir( kira, eş maaşı ) ve aylık ek giderler kredi onayına etki eden faktörlerdir. Tüm bu veriler birlikte değerlendirilerek kredi kesin onayı gerçekleşir veya kredi onayı gerçekleşmeyerek bankadan olumsuz geri dönüş gerçekleşir. Kesin onayda ise bu süreçler işlemez ve kısa süre içinde yapılan kredi başvurusu neticelenir

Kesin onaylı kredinin avantajları nelerdir?

Kesin onaylı kredi, acil nakit ihtiyacı içinde olan kişilerin sorunlarına hızlı çözüm getiren finansal bir yoldur. Talep edilecek ihtiyaç,tüketici,araç kredisi gibi krediler için gerekli olan finansal kaynak banka tarafından ön onaysız bir şekilde gerçekleşerek kesin onay halini alır. Bu kredi temin şekli sigorta ve dosya masrafsız olması nedeniyle daha ekonomik, şubeye gitme zorunluluğu olmaması nedeniyle de zaman kısıtı olanlar için daha avantajlıdır.

Bankanın Kesin onaylı kredi için istediği belgeler nelerdir?

İnternet ve telefon bankacılığı üzerinden yapılan başvurularda kimlik numarası, cep telefonu numarası gerekecek cep şubelerden yapılan başvurularda herhangi bir belge istenmeyecektir. Bankada hesabınızı olması kredi onayı gerçekleştiğinde parayı kullanabilmeniz için önemli .Ama eğer maaş hesabı varsa alınan kredi direk bu hesaba yatar.

Şubesiz, işlemsiz, masrafsız kredi çekebilme imkanı sağlayan kesin onaylı kredi, kredi notu yüksek müşterilerin kullanabildikleri bir kredi kullanım seçeneğidir. Anında nakit para kullanım imkanı getiren bu sistemde zamandan ve kredi kullanımına ait birtakım maliyet kalemlerinden de tasarruf edilmiş olur.

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcunu Ödemeyen Memura Ne Olur ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ