Kimler İhtiyaç Kredisi Çekebilir?

Globalleşen dünyamızda ihtiyaçlarımız giderek artmaktadır. Artan bu ihtiyaçlara özel krediler mevcuttur. Ülkemizde, bankalar uygun bulduğu müşterilerine ihtiyaç kredisi hizmetini sunmaktadır. Banka ihtiyaç kredileri, müşterilerin her türlü ihtiyacına uygun kredi vermektedir. Özellikle evlilik, eğitim, konut, araç, tatil, yılbaşı, bayram vb. gibi durumlarda. İhtiyaç kredileri 1000 TL den başlayarak 50000 TL ye kadar değişen faiz oranları ve 36 ay ödeme vadesiyle çekilebilir. Tek yapmanız gereken herhangi bir banka şubesine gidip bireysel müşteri hizmetleri yetkilisiyle görüşmektir. Maaş bilgisini gösteren bordro, ikametgâh adresini gösteren evrak ve nüfus kâğıdının fotokopisini yanınızda getirerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeri ise kredi notunuzun düşük olmamasıdır. Aksi takdirde kredi alma süreciniz uzayabilir ya da hiç kredi alamayabilirsiniz. Kredi almaya uygun görüldüğünüz durumlarda ise kredinizi gün içinde de temin edebilirsiniz.

Peki kimler ihtiyaç kredisi kullanabilir? Başvuru şartları şunlardır; 18 yaşını doldurmuş olmalı, devam eden kart, kredi, kmh kredili bir ürünün  1-2-3 aylık gecikmesi olmamalı, kredi notu düşük olmamalı, gelir belgelenmesi şart, herhangi bankada açık takip ürün, takiplik açık ürün, icra avukatlık gibi durumlar olmamalıdır.  Belirli ve düzenli bir gelire sahip olmak ve bankaya geliri beyan etmek gerekir. Kredi geçmişi, istihbaratı olumlu olmalıdır. kredi, kmh, kart gibi ürün var ise avantajdır ve SSK şarttır en az 3 ay ve öncesinde fazla giriş çıkış olmaması da avantajdır.

Peki kimler ihtiyaç kredisi alamaz; bankada açık takip, idari takip, avukatlık var ise, SSK’ sız çalışan ya da işletmede 6 aylık kurulmuş ve zarar gösterenler, gelir belgesi olmayanlar, devam eden bankadaki kredili ürünlerinde 2-3 aylık ödeme yapmayanlar, e-haciz’i olan hesapları blokeli olanlar.

Bir önceki yazımız olan Birikim Hesabı Nedir Avantajları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ