‘’Kimlik Numarası Veya Cep Telefonu Hatalıdır Lütfen Kontrol Ediniz’’ Hatası Ne Demek?

İnsan hayatının kolaylaşmasını sağlayan internet, bankacılık sektöründe de pek çok finansal işin internet üzerinden sadece dakikalar içerisinde halledilmesini sağlıyor. Banka hesabımızı her seferinde bankadan ya da bankamatikten kontrol etmek oldukça zahmetli hale geldi.

Eğer bir internet bankacılığı hesabınız varsa giriş yaparken sizden mutlaka müşteri numaranızı ya da kart numarası, T.C. kimlik numarası gibi önemli bilgileri isteyecektir. Bunlardan biri sizden istenirse, yanlış girdiğiniz takdirde siteden ‘’kimlik numaranızı hatalı girdiniz’’ uyarısı almanız mümkün. Aynı şekilde internet bankacılığı güncelleme sayfasına girdiğiniz zaman sizden cep telefonu numaranız istenecek ve hatalı girdiğiniz takdirde ‘’ cep telefonu hatalıdır lütfen kontrol ediniz ‘’ ibaresi karşınıza çıkacaktır.

Kimlik Numarası ve Cep Telefonu Numarası Hatalıdır Yazısı Neden Çıkar?

  • Kimlik numarası ve cep telefonu numarası’nın hata verdiği bankalar arasında yer alan Ziraat bankası müşteri şikâyetlerinin hücumuna uğradı.
  • Ziraat Bankasından hesap açmak isteyen müşteriler kimlik numarası ve cep telefonu numarasını girdikleri zaman hatalıdır ibaresiyle karşı karşıya kalıyorlar.
  • Bu problemi çözmeden Ziraat internet bankacılığından yararlanamıyorlar. Bu nedenle Ziraat müşterileri bankacılık işlemleri için soluğu ATM’lerde alıyor.
  • Ziraat bankası internet bankacılığına giriş yaparken sizden istenecek olan müşteri numarasını, eğer bunu bilmiyorsanız T.C. kimlik numarasını doğru girmelisiniz.
  • Yanlış girdiğiniz takdirde sistem hata verecektir. Ancak bazen doğru girilse dahi sistemde yaşanan sorunlardan dolayı, doğru şifre ve doğru bilgiler reddediliyor.
  • Bu sorunu yaşadığınız zaman eğer kişisel bilgilerinizi doğru girdiğinizden eminseniz, bağlı bulunduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini arayabilir ya da direk bankaya giderek iletişim kurabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Başvurusu Nasıl Yapılır?                                                               

  • Herhangi bir bankanın internet bankacılığından yararlanmak istiyorsanız bankacılık sisteminin internet sayfası üzerinden ‘’Online Başvuru’’ butonuna tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Sizden T.C kimlik numaranız istenecek güncel bilgilerde ise adres ve cep telefonu bilgileri istenecektir.
  • Giriş yaparken bu bilgileri doğru girmeli, kendiniz için belirlemiş olduğunuz şifreyi unutmamalısınız.
  • Giriş yaparken sizin için sistem tarafından özel belirlenen şifreye de ancak doğru telefon numarası kaydederek ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Ekstre Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ