Kobi Destek Kredisi Kimlere Verilir?

Günümüzde orta ölçekli veya yeni bir iş yeri açanların pazarda tutunabilmesi için kobi destek kredilerinin oldukça büyük faydası bulunmaktadır. Bu çeşit destek kredileri kullanarak daha rahat bir şekilde faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Kobi destek kredisi kimlere verilir yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Kobi destek kredisi almak için bazı şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca bir çok kobi destek kredisi türleri bulunmaktadır. Bu krediler kendi içlerinde farklı şartlar isteyebilmektedir. Genel olarak geri ödemesiz bir kredi alabilmek için yeni bir iş yeri açıyor veya şirketinizin belirlenen yıllık ciroyu geçmemesi gerekmektedir. Bu şartlar ile kobi destek kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi başvuru sonrasında incelemeler başlamaktadır. İncelemelerde sizlerden bazı evraklar istenmektedir. Bu evrakları beyan ederek kredinizin onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

Genel olarak şartları taşıyan şirketler kredilerden yararlanmaktadır. Kredilerde geri ödemesiz ve geri ödemeli olabilmektedir. Bazı kredi türlerinde ise belirli bir kısmını geri ödeme gibi durumlar oluşmaktadır. Geri ödemesiz kredilerde kullandığınız kredinin hiçbir tutarını geri ödemezsiniz. Yapılan destek sizin iş kurmanız veya işinizi büyütmeniz içindir. Geri ödemesiz kredilerin belirli sınırları vardır. Daha yüksek tutarlarda kredi desteği almak istiyorsanız proje desteği veya yeni iş kurma desteğinden faydalanabilirsiniz. Bu gibi durumlarda 100bin Türk Lirası’na kadar kredi destekleri verilmektedir. Bu tür kredi desteklerinde sizlere belirli bir zaman verilmektedir. Verilen bu zamanın amacı aldığınız kredi ile işlerinizi yerine oturtmak ve belirli bir geliri elde etmektir. Daha sonrasında ise faizsiz olarak kredinin ödenmesi istenmektedir. Kobilere sunulan bu kredi ürünleri sayesinde sizlerde iş yerinizi çeşitli yatırımlar ile büyütebilirsiniz. Kobi destek kredisi kimlere verilir sorusuna cevap olarak yazdığımı bu bilgiler ışığında gerekli başvurularınızı gerçekleştirebilirisiniz. Krediler sayesinde yeni bir iş kurma imkanınızda bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İpotekli Araç Satılabilir Mi? başlıklı makalemizde ipotek kredi devretme ve ipotekli araç satma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mehmet ali dedi ki:

    Yeni işkuruyorum nasıl bir hibeşi kredi kullana bilirim büyük bsş hayvan çiftliği yapıyorum

  2. Sevgi dedi ki:

    Lise öğrencisine Kobi destek verilirmi

BİR YORUM YAZ