Kredi Başvurusu Nasıl Silinir?

İhtiyaçları gidermek amacı ile her insan belirli bir ödenek elde etmek için bankalardan kredi alma yoluna gidebilir. Ev almak, araç satın almak ya da acil paraya ihtiyaç duymak, bankalardan kredi alma işlemi ile giderilebilir. Fakat bazı durumlarda bankadan çekilecek ve başvurulmuş olan bu krediye ihtiyaç kalmaz ya da başvuran kişi vazgeçmek ister. Bu gibi durumlarda kredi başvurusu nasıl silinir? Sorusu gündeme gelir. Kredi başvuru işlemleri farklı yollarla yapılabilir. Atm’den, internetten, şubeden ya da şubesiz kredi başvurusu sağlanabilir. Bu yöntemlerin yanı sıra sms göndererek kredi talebinde bulunma ya da telefon bankacılığı ile kredi başvurusu yapma da diğer yöntemlerdir. Peki, kredi başvuru işlemi nasıl iptal edilir?

1- ​​​​​Atm’den Yapılan Kredi Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Atm aracılığı ile kredi başvurusunda bulunduysanız, başvurunuzu sildirmek için bankanız ile görüşme gerçekleştirmeniz bu aşamada yeterli olacaktır. Çünkü Atm aracılığı ile kredi başvurusunda bulunmak sadece ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Yalnızca Atm üzerinden başvuru yapmanız yeterli değildir. Krediyi almak için gerekli evraklar ile banka şubenize gitmeli ve kredi onayı sağlamanız gerekmektedir. Bu noktada eğer krediyi almaktan cayarsanız, gerekli olan evraklar ile bankaya gitmeyerek kredi başvurunuzun iptalini gerçekleştirebilir ya da direkt bankanızla görüşme sağlayarak başvurunuzu sildirebilirsiniz.

2- İnternet Aracılığı ile Yapılan Kredi Başvurusu Nasıl Silinir?

İnternetten yaptığınız kredi başvurusu da Atm’de olduğu gibi sadece ön başvuru olarak kabul edilir. Ön onay alan kredi banka tarafından gönderilen sms ya da arama ile kredi başvurusunu tamamlamak için bilgilendirme yapmaktadır. Eğer ki ön onay alan kredinizin iptalini sağlamak ve kredi başvurusunu silmek istiyorsanız Atm örneğinde olduğu gibi bankanıza gitmeniz gereken belgeler ile birlikte gitmeyerek başvurunuzun iptalini gerçekleştirmiş olursunuz.

3- Şubeden Yapılan Kredi Başvurusu İptali Nasıl Yapılır?

Şubeden yapılan kredi başvurularında da başvuru iptali mümkündür. Şubeden başvuru yaptığınızda onay dahi vermiş olsanız kredi başvurunuzu sildirebilirsiniz. Bu hususta bankanız ile görüşme yaparak kredi başvurusu silme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

4- Şubesiz Banka İşlemlerinde Kredi Başvurusu İptali

Böyle durumlarda, herhangi bir evrak ile kredi almak için bankanıza gitmenize gerek yoktur. Şubesiz işlemlerde, hiçbir evrak veya belgeye gerek olmaz ve bu şekilde kredi alabilirsiniz. Şubesiz kredi başvuru taleplerinizin iptali için ise, bankanızla görüşmeniz yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir? başlıklı makalemizde emekli, Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir? ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ