Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim?

Özellikle kredi notunda ki olumsuz gidiş banka ve finans kuruluşlarına yapılan kredi başvurularının kabul edilmemesine neden olarak acil nakit ihtiyacını çözümsüz bırakmaktadır. Bu noktaya gelmiş olan biri bu finansal açığı kapatabilmek için farklı pekçok yöntem deneyecektir.

Kredi notunda ortaya çıkan olumsuz tablo kısa sürede düzene girmeyeceği için bankanın kredi talebinde bulunan kişi hakkında ortaya koyduğu tavır da değişmeyecektir. Ancak bunun istisnai halleri olabilir.

Kredi notu düşük olanlara kredi çıkar mı?

Bazı bankalar özellikle müşteri portföyü geniş olanlar oluşabilecek risk faktörlerine karşı teminat niteliğinde olacak şeyler talep ederek kredi talebini onaylayabilir.Bu,kişinin üzerine kayıtlı gayrimenkul türden edinimleri olabilir. Bunlar üzerine konacak ipotek ile kredi onayı gerçekleşir. Burada bankanın riski tabana yayarak harekete etme ve oluşabilecek sarsıntıdan en az yara ile çıkma düşüncesi vardır.

Nakit temini başka nasıl sağlanır?

  • Geniş bir arkadaş ve dost çevresi varsa faiz ödemeden borç para alabilmek imkanlı hale gelecektir.
  • Kredi kartından nakit çekim yapılabilir
  • İnternet ortamı veya altın satışı yapan yerlerden altın alıp daha düşük fiyattan bozdurarak Nakit para elde edilebilir
  • Eğer faturalı telefon kullanılıyorsa yeni bir telefon alıp daha sonra farklı bir yerde düşük bir fiyattan satışa çıkartılabilir.
  • Mağazalardan beyaz eşya veya mobilya alıp yine daha düşük fiyattan satışını gerçekleştirerek nakit temini yapılabilir.
  • Tavsiye edilmeyen bir yöntem olan senetle tefeciden borç para alınabilir. İllegal bir yöntemdir ve kişiyi sonrasında daha zor bir ödeme sıkıntısı içine sokabilir.

Destek kredilere yapılacak başvuru nakit temini sağlar mi?

KOSGEB, Avrupa birliği ,TÜBİTAK gibi kurumlar işyeri kurma veya mevcut işini büyütme amacında olanlar için hibe veya düşük faizle kredi verebilmektedir. Bu krediler ilgili kurumlar tarafından belirli zamanlarda verilmekte olduğundan konu takip edilmeli ve başvuru süreleri içinde müracaat edilmelidir.

Bankalardan alınamayan kredi, kişiyi diğer seçenekler üzerinden hareket etmeye zorlar.Bu,kredi kartından nakit çekim, altın alıp bozdurmak, taksitli telefon alıp satmak, eş dosttan borç para almak, kurumların verdiği hibe ve faizsiz kredi imkanlarından faydalanmak, tefeciden para almak gibi kaynaklarla nakit para sağlanır.Alınan para kişiyi finansal olarak rahatlatacak türden olup, geri dönüşü daha çok sıkıntı verecek bir kaynaktan temin edilmemelidir. Bunun için özellikle yüksek faiz talebi olan seçenekler elenerek hareket edilmeli ve en düşük maliyet fikrini verecek olan tercih edilmelidir

Bir önceki yazımız olan  Kredim İcraya Düştü Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ