Kredi Kaç Günde Çıkar?

Maddi yetersizliklerini kapatmak adına kredi yoluna başvuran birçok insanımız var. Özel ya da devlet bankalarının büyük reklamlarla kredi dağıttığını bildiğimiz şu günlerde kredi hakkını kullanan milyonlarca insan var.  Bunların birçoğu da bu kredilerden dolayı daha beter bir hale düşüyor.

Ancak bu kredilerin alınması prosedür anlamında iyice zorlaşmaya başladı. Yani kredi almak için başvurduğunuz bankanın sizden sağlamanızı istediği koşullar, belgeler, izinler derken saatlerce işlem beklemeniz mümkün hale geliyor.

Bu koşulların büyük bir kısmını sağlamasına rağmen, kredi notu ya da kredi geçmişi yüzünden sıkıntılar yaşayan çok insan olduğunu da biliyoruz. Onların durumu çok daha can sıkıcı durumdadır.

Bu şartları sağladınız ve başvurunuzu yaptınız diyelim. Ondan sonra sıra kredi hakkında onay çıkmasını beklemeye geliyor. İşte bu noktada birçoğumuzun aklına gelen sorudan bahsetmek istiyoruz.

Başvurulan kredi için gerekli olan onay ne zaman çıkar?

 Bu sorunun cevabı için kredinin ne tür olduğuna bakmak gerekiyor. Bankaların cepte kredi sloganıyla TC kimlik numaranızı yazıp mesaj yoluyla kredi başvurusu yapmanıza olanak sağlayan bir çalışması var. Bu sizin uzun uzun işlemler yapmanızın önüne geçmeyi hedefleyen ve vakit kaybı yaşamanızı engelleyen bir tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tür krediler genelde ihtiyaç kredisi adıyla verilen kredi çeşitleridir. Bu kredilerin onaylanması çok kısa zaman almakta ve aynı gün içerisinde tarafınıza dönüş yapılmaktadır. Bu onayın size mesaj yoluyla ulaştırılmasıyla, başvurduğunuz bankanın herhangi bir şubesinden kredinizi alabilirsiniz.

Konut, taşıt , ipotek içeren konut kredisi gibi daha fazla miktarda olan krediler için ise onay süresi daha uzun olabiliyor. Bu tür kredilerin onaylanması işlemleri sürdüğü süre ile bağlantılı olarak 2 ila 5 iş günü arasında değişiyor. Bu konuda net bir gün sayısı vermek ise doğru olmamaktadır.

 

Yani bir kredi almak için başvurduğunuzda türünü göre 1 ila 5 gün içerisinde olumlu ya da olumsuz bir cevapla karşı karşıya kalacaksınız.

İstediğiniz tür kredi için,krediyi almak istediğiniz bankanın şubelerinden, telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı üzerinden bilgi almanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan İng Bank İban Sorgulama başlıklı makalemizde iban sorgulama ve ing iban hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ