Kredi Kartı Aidatı Ne Zaman Ödenir?

Türkiye’de pek çok kişi avantajlı olması sebebi ile kredi kartı kullanmaktadır. Nakit para kullanmak istemeyen ve taksitli alışveriş yapmak isteyen birçok kişi kredi kartlarına yöneliyor. Özellikle internetten alışveriş yapmayı sevenler bu kartları daha fazla tercih ediyor. Kullanılan kredi kartlarının belirli ücretleri bulunmaktadır. Bankalar kart aidatı adı altında müşterilerinden kartın ücretini tahsil etmektedir. Kredi kartı kullanmak isteyenlerin aklındaki soru Kredi kartı aidatı ne zaman ödenir? Sorusu oluşmaktadır.

Aidat Ödeme Zamanı

Kullanılan kredi kartlarının belirli kart kullanım ücretleri bulunmaktadır. Bu ücretleri bankalar yıllık olarak tahsil etmektedir. Bankadan aldığınız kredi kartını kullanmaya başladıktan bir yıl sonra katın bedeli otomatik olarak kart ekstrenize yansıtılmaktadır. Kart aidatı kullandığınız kartın özelliğine, kullandığınız bankaya göre farklılık göstermektedir. Yılda bir kere ödeyeceğiniz kart ücreti ile daha avantajlı karta sahip olabilirsiniz. Bankaların sunduğu aidatsız kartların çok fazla avantajı bulunmuyor.

Aidatlı Kartların Sağladığı Avantajlar

Kart aidatı ödemiş olduğunuz kredi kartınızın pek çok özelliği bulunmaktadır. bu avantajlı kart sistemi sayesinde

  • Taksitli alışveriş yapabilirsiniz
  • Limitleri daha yüksek olur
  • Yurt dışında kullanabilirsiniz
  • Kullandıkça puan kazanabilirsiniz
  • Nakit avans çekimi yapabilirsiniz

Birçok farklı avantajı bulunan kartlar aidatlı olması halinde size daha fazla avantaj oluşturacaktır. Yılda bir sefer ödeyeceğiniz kart ücreti ile yıl boyu büyük avantaj yakalama fırsatı bulabilirsiniz.

Kart Aidat Ücretleri

Bankaların müşterilerine sunmuş oldukları kredi kartı kullanım ücreti bulunmaktadır. Bu fırsattan yararlanmak için baka ile görüşmeniz ve şartların uyması halinde kredi kartına sahip olmanız mümkün. Kredi kartı ücretleri çıkaracağınız her bankaya göre farklılık göstermektedir. Bankalar kartların özelliklerine göre ve sağladığı avantajlara göre aidatı belirlemektedir. Bazı bankalar müşterilerinden kart aidat bedeli almazken bunun için belirli şartlar sunuyor. Yıl boyu yüksek harcamalar yapan, bankalarından otomatik ödeme talimatlı fatura ödeyen ve bankada hesapları bulunan müşterilerinin bazılarına kart aidatsız kredi kartı kullanımı sağlamaktadır. Bunun için bankalarla görüşme sağlayarak detaylı yardım alabilmeniz ve başvuru yapabilmeniz mümkün.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartında Asgari Ödeme Tutarı Yüzde Kaçtır? başlıklı makalemizde kredi, kredi kartı ve kredi kartında asgari ödeme tutarı yüzde kaçtır? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ