Kredi Kartı Borcu Geri Ödeme Planı Oluşturmak

Kredi kartı borçlarının belirli bir süre boyunca ödenmemesi, karşınıza yüklü bir miktarda borcun çıkmasına neden olur. Bu durumda borcun tek seferde ödenebilmesi oldukça zor olacaktır. Bu borçları belirli planlar dahilinde sistemleştirerek aylık vadeler şeklinde ödeyebilmek mümkündür. Bu konularda bankaların da güvenilir gördüğü müşterilerine kadar sağladığı imtiyazlar her zaman olacaktır. Bu konuda öncelikle kredi kartı borcu geri ödeme planı oluşturmak için online robotları kullanın. İnternet ortamında borç planı oluşturmak için hizmet veren finans alanları vardır. Bu sitelerde borç tutarı, faiz oranı, vade sayısı ve gelir durumu bilgileri girildiği zaman sizlere en uygun ödeme planı verilir. Elbette şartlar elveriyorsa en garanti yol, uzman bir finansçıdan destek almak olacaktır. Uzman finansçıların kılavuzluğunda geri ödeme planı daha rahat oluşturulabilir.

Kredi Kartı Borcunu Yapılandırma

Ödenmeyen kredi kartı borçları için çözüm oluşturabilecek bir diğer çözüm ise, borç yapılandırmasını kullanmaktır. Şayet kendinize uygun bir geri ödeme planı belirleyemiyorsanız, bu durumda son çare olarak bankaya başvurun ve borcu ödeyemediğinizi belirtin. Bu durumda bankanız gelir durumunuzla doğru orantılı olarak bir yapılandırma yapar. Böylece borçlarınızı aylık olarak belirli vadeler şeklinde ödemiş olursunuz. Ancak borcun yapılandırmaya girebilmesi için öncelikle en az 3 ay boyunca ödenmemiş olması gerekiyor. Bununla beraber yapılandırma talebini yapan kişilerin kredi sicilinin iyi olması ve aylık olarak düzenli bir gelirinin olması gerekiyor.

Kredi Kartı Borcu Geri Ödenmezse Ne Olur?

Kredi kartı borçları için geri ödeme planları oluşturmak ya da borcu yapılandırmaya sokmak son derece önemlidir. Zira borcun bankaya hiçbir şekilde geri ödenmemesi durumunda bankalar ile kişiler arasında birçok sorun yaşanabilir. Maddi ve manevi anlamda oldukça zor geçen bu süreçler, kişiler için çok yıpratıcı olacaktır. Kredi kartı borçlarını ilk aksatmaya başlayan kişilerin öncelikle kredi notu düşürülür. Sonrasında bu süre 90 güne kadar çıkarılırsa, kişiler hakkında yasal takip sistemi başlatılır. Yasal takipte kişiler avukatlık olur ve bu sürecin sonu haciz işlemine kadar gider. Ödenmeyen kredi kartı borçları için herhangi bir hapis cezası olmadığını bu noktada ayrı olarak belirtebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartlarının Avantajları ve Dezavantajları başlıklı makalemizde kredi kartı, Kredi kartı kullanımı ve Kredi Kartlarının Avantajları ve Dezavantajları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ