Kredi Kartı Borcu Sıfırlamak

Kredi kartı borcunuzu sıfırlamak günümüzün en büyük sorunlarından biri haline gelmiş durumda. Bu borçları sıfırlamak için birkaç adım izlemek ve daha dikkatli olmak yeterli olacaktır.

Kart Borçlarını Tek Bankada Toplamak

Öncelikle tüm kart borçlarınızı tek bankaya geçirmek ile başlayabilirsiniz. Bu işlemin diğer bir adı da borç transferidir. Ödeme tarihleri farklı zamanlarda olan birkaç kredi ve kredi kartı ödemeleri olanlar için bu yöntem en iyi olanlarından olacaktır. Transfer yapıldıktan sonra, transfer edilen bankadan alınan bir destek, sahip olduğunuz borçların kapatılmasına yardımcı olabilir. Aynı zamanda borçlarınızı tek bir güne ve istediğiniz tutarlarda ödemiş olacaksınız. Ancak seçeceğiniz bankayı iyi incelemeyi unutmamalısınız.

Ödemeleri Geciktirmeyin

Kredi kartınızın %30-50 civarındaki bir asgari ödemesini yaptığınızda her ay %2.02 faiz alacaksınız demektir. Eğer bu asgari tarihini de kaçırırsanız bu faiz %2.52’lere kadar ulaşır. Yani ödemelerinizi geciktirmemek sizin için en iyi olanı olacaktır.

Tüketici Kredisi Kullanın

Bankaların tavsiyesine göre tüketici kredisi kullanmak faiz oranlarından yarı yarıya kar etmenizi sağlayacaktır. Tüketici kredinizi alıp kart borçlarınızı sıfırlayabilir ve ardından yalnızca krediyi ödeyebilirsiniz.

Taksitleri Uzatın Ve Aylık Ödemelerinizi Azaltın

Geciken borçlar her ay yüzde 30 faiz alacakları için yapılandırmak ve taksitleri uzatmak en avantajlı yollardan biri olacaktır.

Konut Kredilerine Dikkat Edin

Bildiğiniz üzere konut kredisi çektiğinizde yeniden yapılandırma yapmayan birçok banka mevcut. Tüketiciler bu durumdan oldukça şikâyetçi. Ancak unutmayın ki yapılandırma yapan bankalar da var. Bunları öğrenmek için araştırma yapmanız şart. Üstüne üstlük bu bankalar güncel faizleri de kullanıyorlar. Konut kredi faizlerinin %0.90 a kadar inmesi ile birlikte 1.10 üzerinde faiz alan tüketiciler kendi bankalarına veya başka banlar ve mortgage şirketlerine başvurup şikayet edebilirler.

Bir önceki yazımız olan Borç Kapatma Kredisi Nedir? başlıklı makalemizde Borç kapatma, borç kapatma kredisi ve Borç Kapatma Kredisi Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ