Kredi Kartı İle Vergi Borcu Nasıl Ödenir ?

6111/6495 sayılı kanun kapsamında vergi borçlarınızı internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’nden anlaşmalı bankaların kredi kartı ile saat 02:00 ve 22:00 arasında vergi borçlarınızı ödeyebilirsiniz. https://intvd.gib.gov.tr adresinden vergi borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Vergi Dairesine yazılı müracaat ederek şifre almanız koşuluyla VUK 340 numaralı tebliğ kapsamında olan mükelleflerimiz e- beyanname gönderebilirler. İnternet vergi dairesinden vergi dairesine gitmeden yasalarımızın el verdiği koşullarda almanız gereken belgeleri alabilirsiniz veya bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Size verilen internet şifresiyle verilen beyannamelerinizi, ödemelerinizi, tahakkuklarınızı, muhasebecinizin sizin adınıza yapması gereken bütün ödemeleri yapıp yapmadığını kontrol edebilirsiniz.

Diğer Kurumlara Vereceğiniz Borcu yoktur yazısını ya da iade dileklerinizi kendiniz veya Muhasebecinizin vermesi mümkündür.

Mükellefiyetiniz yoksa bile kira geliri alıyorsanız, internet sistemi üzerinden kira beyannamenizi gönderebilirsiniz. Vergi numaranızı sorgulayabilir, gayrimenkul satılması durumunda ne yapmanız gerektiğini sistem üzerinden öğrenebilirsiniz. E-Vergi Levhası Sorgulama, Verilen Levhanın Doğru olup olmadığı hakkında bilgi almak, Borcu yoktur yazısı için vermiş olduğunuz dilekçenizin ne aşamada olduğunu takip etmek için sisti kullanabilirsiniz.

Adınıza bulunan borcu öğrenmek için sistemde bulunan borç sorgulama butonunu kullanabilirsiniz. Nasıl ödeyeceğiniz hakkında bilgi almak istiyorsanız borç ödeme butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

444 0 189 numaralı telefondan Vergi İletişim Merkezi’ni arayıp bilgi alabilirsiniz. Ayrıca vergi borcunuzu sorgulamak için BORC boşluk TC Kimlik Numaranız boşluk Nüfus cüzdanı seri, sıra numarası boşluk anne kızlık soyadının ilk iki karakterini yazıp 1189’a kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan World Albaraka Türk Kredi Kartı Borç Sorgulama başlıklı makalemizde Albaraka Türk ve Albaraka Türk World Kart borç sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ