Kredi Kartı Tavsiyesi 2016

Kredi kartları, alışverişlerde sağladığı kolaylık ve özellikle pahalı ürün alımlarının uzun vadelere yayılan ödemeleri sayesinde gelir dengesi üzerinde aylık olarak bir azalma hissedilmeden rahat bir dönem geçirilmesini sağlarlar. Nakit çekim imkanı sayesinde de paraya ihtiyaç olan her anda ATM’lerden para çekerek  bu hizmeti alabilirsiniz.

Kredi kartları belli kriterleri kendinde barındırdığında taşıyıcı için ortalama bir değer ifade edecektir. Bu seviyenin üstüne ise rakip bankalardan daha fazla fayda sağladığı anda çıkacaktır. Ortalama bir kredi kartı şu özelliklere sahip olmalıdır.

 • Karttan tahsil edilen yıllık kart aidatının olmaması gerekir
 • Her yerde geçerliliği olan ve taksitlendirebilme imkanı olan bir kart olmalıdır
 • Talebiniz halinde kredi kartı limitinde istenildiği zaman artış sağlanıyor olabilmeli

Ocak 2015 ‘ten itibaren geçerli olacak şekilde kredi kartı akdi faiz  yani tarafların karşılıklı olarak anlaştıkları tutara bir sınır getirilmiş ve aylık%2.02  ,aylık gecikme faizi de %2.52 oranında uygulanarak tutarlar maksimum bu oranlar üzerinden hesaplanacaktır. Bu sınırlar ile tüketiciden tahsil edilen fahiş faiz politikasının da önüne geçilmiş oldu.

Tüketicinin en çok talep ettiği kredi kartları hangi bankalara ait?

Tüketicinin en çok talep ettiği kredi kartları akbank,vakıfbank,iş bankası, garanti bankası, ziraat bankası’dir.Bu bankalara ait kredi kartları pek çok işyerinde geçerli olarak taksitli alışveriş yapabilme imkanı getirmektedir. Farklı bankalara ait kredi kartları da ihtiyaca özel çözümler üreterek alışverişi karlı bir hale getirebiliyor. En iyi kredi kartı seçimi aslında kişiden kişiye göre değişebilecek olan bir konudur. Yapılan alışverişler gereği her kartın farklı çip para,maxi puan, bonus puan kazandırma özelliği farklıdır.

İhtiyaca özel çözümler sunan bankalar hangileridir

Uçakla seyahat etmeyi seviyorsanız Halkbank’ın parafly kartını alırsanız yıl sonunda biriken puanlarla  tatil ya da uçak bileti alabilir havaalanlarında geçerli olan 50 TL’ye  kadar olan gıda alımlarından ücretsiz yararlanabilirsiniz. Parafly platinium kart tatil, araba kiralama ve  bilet alımında  kullanılabilme özelliği ile oldukça gözde bir kart. Bu kart tüm bu hizmetleri setur’la yaptıkları anlaşma gereği birlikte yerine getirmektedirler.

Akaryakıt alımı çok yapıyorsanız size en uygun olan kart Teb’in total kartı olacaktır. Bu kart ile yapılan yakıt alımları %5ila %10arasında bir indirime tabi tutulacaktır.

Akaryakıt alımında bir başka karlı kredi kartı  World card’tır.Buradan yapılan akaryakıt alımlarında 2000 liraya kadar%1.5  2000 liranın üstü alımlarda ise %3 puan kazanılır.

Gençler için kullanılabilecek olan en iyi kredi kartları hangileridir?

Öğrenci olduğunu ve 18-25 aralığında olduğunu ispatlayan gençlerin kullanabilecekleri bu kartların düşük limitleri vardır ve bazı bankalara ait kartlarda da kart aidat ücreti alınmamaktadır. Bu bankalar; Garanti bankası (bonus genç),iş bankası(iş’te üniversiteli), Akbank Öğrenci Kredi Kartı Axess Exi26,ziraat genç karttır.

Garanti bankası genç kart;

 • Bonus genç kartta yıllık aidat yoktur.
 • Burger king restoranlarında harcanan tutarın yarısı kadar oranda bonus kazanılır
 • Alışveriş faiz oranı bu kartta %2.2 olarak uygulanır.

İş’te üniversiteli kart;

 • İş’te üniversiteli kartında yıllık aidat yok
 • İş’te üniversiteli kartı müze kart olarak kullanabilir,gratiste yapacağınız 100 liralık alışverişe%10 puan kazanabilir,cinemaximumda ikinci bilet bedavaya alınabilir, iş kültür yayınlarından %20indirim kazanabilir,teknosa’dan 5 aya kadar taksit imkanı elde edilebilir.
 • Bu karta uygulanan alışveriş faizi%2.2’dir.

 

Axess exi 26 kart

 • Bu kart kullanıcısından 2 yıl aidat alınmaz
 • %2.2 oranında alışveriş faizi uygulanır
 • Yapılan alışveriş miktarının her 10 lirası için BMW1.16 kazanma fırsatı sağlıyor

Ziraat genç kart

 • Bu kartın yıllık aidatı yok
 • %2.2 oranında alışveriş faizi uygulanıyor

Görüldüğü gibi öğrenciler için en makul kart ,kampanyası en bol olan iş bankasına ait olan iş’te üniversiteli kartıdır. Bu kart ile aidatız kullanım sağlayıp yaptıkları alışverişlerde puan ve çeşitli indirimler kazanabilmektedirler.

Kredi kartları hayatımızı kolaylaştıran ve geçirilen dönemin giderlerinde öteleme yaparak refah seviyesini arttıran, gelir kaynakları ile orantılı harcama yapma alışkanlığının kazanılması ile daha geniş bir kullanım alanına sahip olan pratik bir ödeme aracıdır. Bankalar arası rekabet ortamının da etkisi ile bankalarla kart aidat ve kart limiti ile ilgili pazarlıkları yapmanız yararınıza olacak, cebinizdeki parasal değeri daha da arttırmış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Kredi kartı almanın yaşı kaç? başlıklı makalemizde kredi kartı ve kredi kartı almanın yaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ