Kredi Kartı Yapılandırma Yaptığımızda Kredi Kartını Kullanamıyormuyuz?

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren  72 ay borç yapılandırması  bir çok soruyuda  beraberinde getirdi. Resmi makamlardan yapılan açıklamaya göre borçun üst veya alt limiti yok. Bu nedenle miktarı ne olursa olsun bütün borçlarınız için yapılandırma yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Yapılandırma Yaptığımızda Kredi Kartını Kullanamıyormuyuz?

Maalesef yapılandırma yaptığınız sürede kredi kartınızı kullanamıyorsunuz. Kredi kartınızın ödemesi bittiğinde bankanız eğer uygun görmesi durumunda kredi kartınız tekrar kullanıma açılır. Aksi taktirde o kartınızı daha kullanamazsınız.

Kredi Kartımı Nasıl Yapılandırırım? Nereye başvurmam gerekiyor?

Kredi kartınızı yapılandırmasını bankaların alacak servisi ile ilgilenen özel bölüm yapmaktadır. Banka şubenizden ve müşteri hizmetlerinden de bilgi alabilirsiniz.

Kredi Kartı borcumu kaç aya kadar yapılandırabiliyorum?

Önceden 36 aya kadar olan vade resmi gazetede yürürlüğe giren kanuna göre 2016 yılı itibariyle 72 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

Yapılandırma yapılırken kredi kartı ana parama faiz eklenecek mi?

Evet maalesef ana paranız üzerine uzattığınız vadeye göre faiz işlemi uygulanmakta. Faizlerin yüksek olması yapılandırma yerine tüketici kredisi çekip borçu kapatma alternatifini getiriyor.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Faiz Oranları Ne Zaman Düşer? başlıklı makalemizde Kredi Faiz Oranları Düşecek mi? ve Kredi Faiz Oranları Neden Yükseldi? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ