Kredi Kartının Son Kullanma Tarihi Geldiğinde Ne Yapılmalıdır

Son kullanma tarihi kullandığımız her üründe vardır. Kredi kartlarının bile son kullanma tarihinin olduğunu biliyor muydunuz? Evet, doğru duydunuz kredi kartlarının da son kullanma tarihi bulunmaktadır. Bugün kredi kartı kullanan çoğu kişi bunu bilmemektedir. Kredi kartının son kullanma tarihi geçen insanlar kartlarını kullanamaz hale gelince bunun son kullanma tarihinin bittiğinde kaynaklandığını anlamamaktadır. Kredi kartının son kullanma tarihi, kredi kartının üzerinde mutlaka yer almaktadır. Yıl ve tarih şeklinde kredi kartınızın üzerinde son kullanma tarihini görebilir ona göre önlem alabilirsiniz.

Kredi Kartının Son Kullanma Tarihinin Geçmesi

Bankalar kredi kartlarını yenilemeden önce sizin banka sicilinizi kontrol etmektedir. Eğer banka ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadıysanız kredi kartınızın üzerinde yer alan son kullanma tarihi henüz geçmeden direk talimatla kredi kartlarının yenilenmesini sağlamaktadır. Ödeme dengenizde problem çıkmazsa kredi kartınızın son kullanma tarihi konusunda pek sıkıntı yaşamazsınız. Artık bankalar kredi kartlarının son kullanma tarihini takip ediyor.

Bankanız Kredi Kartınızı Size Ulaştırıyor

Bankanız kredi kartınızın son kullanma tarihi dolmadan kartınızı yeniliyor ve size yeni kredi kartınızı ulaştırıyor. Bu şekilde kredi kartınızı kaldığı yerden kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bankanın bu konudaki hassasiyeti çok önemli. Bu konuya özen gösteren bir banka ile anlaşırsanız bu konuda pek sıkıntı yaşamazsınız.

Kredi Kartlarının Limitini Aşmamaya Dikkat Etmelisiniz

Kredi kartınızın son kullanma tarihini bankanız takip etmediği noktada sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bankanız takip ediyor olsa bile karttan yaptığınız harcamalar kartınızın yenilenmesine engel olabilir. Bu nedenle son kullanma tarihini kontrol ederek harcama yapmalısınız.

Kredi Kartının son Kullanma Tarihi Kartın Hangi Bölümünde Yazıyor?

Kredi kartınızın son kullanma tarihini öğrenmeniz için bankayı aramanıza gerek yok. Kredi kartınızın üzerinde son kullanma tarihi bariz bir şekilde bellidir. Kredi kartınızın son kullanma tarihini kontrol ederek kartınızı ne zaman kullanıp kullanamayacağınızdan emin olmalısınız. Bankanız bu takibi gerçekleştirmiyorsa yeni kartınızın gelmesi biraz zaman alabilir. Bu durumda kartınızı kullanmak istediğiniz takdirde kullanmanız gecikebilir. Bu nedenle kartınızın son kullanma tarihini önemsemelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ