Kredi Kartınızı En Kolay Şekilde İptal Etmek

Kredi kartı kullanıcıları kartlarını iptal etmek istediklerinde bankalar tarafindan ikna sürecine tabi tutulur. Bunun yanında talep etmeseler bile kendilerine kart gelen banka müşterileri de bu kartları iptal etmek istediklerinde bankaların itiraz ve ikna süreçleri ile karşılaşır. Bu durumda bankalar bu müşterilerin kartlarını iptal etmemeleri için oldukça fazla ikna yoluna gider. Müşteriler ikna sonunda kartlarını kapatmaktan vazgeçebilirler. Ancak ikna sürecine maruz kalmadan kart kapattırmanın da yolu vardır. Kredi kartınızı en kolay şekilde iptal etmek için bu birkaç yolu deneyebilirsiniz.

Farklı Bir Bankanın Kartının Kullanılması

Müşteri eğer aynı özelliklerde farklı bir bankanın kartını kullandığını ifade ederse bankanın ikna akışı zorlaşacaktır. Müşteri bu durumda aynı özellikte başka bir kart daha kullanmak istemediğini söyleyerek kartı iptal edebilir.

Kayıp Bildiriminde Bulunmak

Kartın kaybolduğu bilgisi bankaya ulaştığında banka yenisini isteyip istemediğinizi soracaktır. Kayıp olduğu ancak yenisinin istenmediği beyan edildiğinde hiçbir şekilde ikna yoluna gidilmeden kart iptal edilir. Böylelikle en zahmetsiz yoldan istenmeyen kart kapattırılmış olur.

İstenmeyen Kartlar İçin Önlem Alın

Birçok müşteri başvuru yapmadığı halde kart geldiğini beyan eder. Aslında böyle bir durum yoktur. Yalnızca dalgınlıkla işaretlenen kredi kartı bölümleri arkadan habersiz kart gelmesine sebep olur. Bu tarz rahatsız edici durumlar ile karşı karşıya kalmamak için özellikle sahada iş yapan aktif satış ekibinin işaretle gösterdiği hiçbir alana okumadan imza atılmamalıdır. Ayrıca kredi kullanım esnasında imzalanacak sözleşme detaylı olarak incelenmelidir. Çünkü bu sözleşmelerin içerisinde kredi kartı talebine dair paragraflar da bulunur. Bu paragrafların altına imza atmak arkadan gelecek bir kredi kartının teminatıdır. Tüm bu sebepler nedeniyle müşterilerin bilinçli davranması son derece önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartınız Hasar Gördüyse Bunları Yapın başlıklı makalemizde kredi kartı, Kredi Kartınız Hasar Gördüyse Bunları Yapın ve Yeni kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ