Kredi Kartıyla Alışveriş Yapmanın Avantajları

Hemen her çalışanın en az bir tane edindiği kredi kartları, bankacılık sektörüne bağlı olarak her gün biraz daha geliştirilmekte. Belirli bir limit ile verilen bu kartlar müşterilerin düzenli kullanımına bağlı limit artışına gider. Birçok kişi kredi kartının alışverişi tetiklediğini söylese de aslında bilinçli kullanıldığında oldukça fazla avantajı vardır. Kredi kartıyla alışveriş yapmanın avantajları arasında olan en önemli konuları birkaç başlık altında incelemek mümkündür.

Toplu Alışverişler Taksitlendirilebilir

Beyaz eşya, tekstil ürünleri, elektronik cihazlar gibi alışverişler toplu olarak ödendiğinde bütçeyi sarsabiliyor. Oysa bu alışverişler kredi kartı ile gerçekleştirildiğinde taksitlendirme avantajı ortaya çıkıyor. Böylelikle toplu ödemek yerine her ay belirli miktarlarda ödeme yapılabiliyor. Özellikle kuyum alışverişlerinin belirli sayıda taksite bölünüyor olması birçok kart kullanıcısını sevindirmiştir. Bunun yanında ödenecek toplu sağlık harcamaları da artık kredi kartı ile taksitlendirilen alışverişler arasında.

Puan Kazanımı

Artık her bankanın kredi kartı farklı program ortaklıklarına sahip. Bu program ortaklıkları da belirli dönemlerde ya da sürekli olarak, belirli sektörlerde yapılan alışverişlere puan kazandırıyor. Örneğin petrol alışverişi ya da restoran harcamalarında tutarın %10 ya da %20 sine kadar puan kazanmak mümkün olabiliyor. Böylelikle kart kullanıcıları kazandıkları bu puanlar ile bedava alışveriş gerçekleştirebiliyor. Bunun yanında bazı bankalar bu puanlar karşılığında bedava uçak bileti de verebiliyor. Sık seyahat edenlerin çoğunlukla bu uygulamadan yararlandığı bilinen gerçekler arasında.

Ücretsiz Transfer Hizmetleri

Kredi kartı ile belirli bir limitin üzerine çıkan kullanıcılar asistanlık hizmetlerinden yararlanabiliyor. Yapılan alışveriş karşılığında ücretsiz olarak bir yerden bir yere belirli bir kilometreye kadar VIP araçlar ile ücretsiz seyahat edebiliyor. Tek yapılması gereken belirli tutarlarda alışverişi nakit yerine kredi kartı ile sağlamak.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı İle Mtv Ödeme başlıklı makalemizde kredi, Kredi kartı ile Mtv ödeme ve Mtv hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ