Kredi Kartsız Cep Telefonu Alma Yöntemleri

Kredi kartlarının yaygınlaşması ile elektronik ürünlerin satışında da taksitlendirme başlatıldı. Artık birçok insan elindeki peşin parayı bir anda vermek yeri televizyon, telefon, beyaz eşya gibi ürünleri taksitlere bölerek aydan aya ödüyor. Aslında oldukça avantajlı görünen bu uygulama kimisi için hayat kurtarırken kimisi içinde borç tuzağına dönüşüyor. İradesi ile baş edemeyen ya da olumsuz süreçler yaşayan bireyler sonraki dönelerde gelen taksitli borçlardan sıkılıyor, ödeyemiyor ya da toplu kapatma yoluna gidiyor. Özellikle alışveriş çılgınlığını durduramayacağını düşünen insanlar kredi kartlarından uzak durmak istiyor. Ancak elektronik eşya ya da telefon almak söz konusu olduğunda farklı arayışlar içerisinde girebiliyorlar. Aslında kredi kartsız cep telefonu alma yöntemleri arasında bahsedilebilecek iki ürün belki de bu düşüncedeki insanların kurtarıcısı olabiliyor.

Kaynak Hesap Kullanmak

İsmi bankadan bankaya kredili mevduat hesabı, kaynak hesap, maaş arkası, eksi hesap, elma hesap olarak değişiklik gösterse de aslında aynı kredili üründen söz edilmektedir. Yani hesapta para olmaması durumunda kullanılabilecek, hesaba tekrar para girdiğinde ödenmiş olacak bu ürüne genellikle bilinen ismi ile kaynak hesap denilebilir. Eğer kredi kartı kullanılmak istenmiyor ise cep telefonun tutarı kadar limit ile kaynak hesap talebinde bulunulabilir. Eğer banka için tüm kıstaslar sağlanıyor ise birkaç iş günü içerisinde hesap onaylanacaktır.

Düşük Tutarlı Kredi Kullanmak

Çoğu bankada kullandırılan kredili ürünlerin minimum tutarı 1000 TL’dir. Yani alınacak telefonun tutarı kadar kredi çekilerek taksitlendirilebilir. Vadenin ne kadar kısa olursa ödenecek faizin de o kadar düşük olacağı unutulmamalıdır. Böylelikle kredi borcu bittiğinde kredili ürün de sonlanacağı için elde harcanmayı bekleyen farklı bir ürün olmayacaktır. Özellikle harcama konusunda iradeli davranamadığını düşünen bireylerin sıkça tercih ettiği yollardan bir tanesi düşük tutarlı kredi çekmektir.

Bir önceki yazımız olan Emekliyim Ne Kadar Kredi Alabilirim? başlıklı makalemizde emekli, Emekliyim Ne Kadar Kredi Alabilirim? ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ