Kredi Notu İyi Olanlara Özel Kredi Veren Bankalar

Kredi notu bankaların müşterilere verdiği kredi sonucunda, müşterinin geciktirmeden ödeyebilmesi ya da zamanında ödeyememesi gibi kriterler sonucunda verilen nottur. Bankalar tarafından müşteriye verilen kredi notu, müşterinin daha sonra kredi alıp alamayacağına karar verir. Bir bankadan kredi çektiyseniz ve o krediyi zamanında ödeyemiyorsanız bankadaki kredi notunuz düşecek ve bir daha kredi alamayacaksınız. Eğer kredinizi zamanında ödeyebiliyorsanız kredi notunuz iyi olacak ve bankanın müşteriye olan güveni artacağından, daha sonra yine kredi çekebilirsiniz. Peki, kredi notu iyi olanlara hangi banaklar özel kredi vermektedir?

Kredi Notu İyi Olanlara Özel Kredi Veren Bankalar

Bankacılık sektöründe müşterilere verilen krediler kredi notunun göz önünde bulundurulması sonucu verilmektedir. Kredi notu iyi olan müşteriler bankadan kredi çekebilmektedir. Kredi notu düşük olan müşteriler ise, daha sonra tekrar kredi alma konusunda sıkıntı çekmektedir. Banaklar kredi notu yüksek olan müşterilerine ödül olarak düşük faizli kredi vermektedir.

Kredi Notu İyi Olanlara Hangi Banaklar Düşük Faizli Kredi Veriyor?

Bankalar devamlı müşterilerine yani kredi notu iyi olan müşterilerine tekrar kredi çekmek istedikleri zaman düşük faizli kredi vermektedir. Bu bankalardan bir tanesi ING Banktır. ING Bank, kredi notu iyi olan devamlı müşterilere düşük faizli kredi vermektedir. Eski köye yeni adet sloganını kullanan ING Bank, kredi notu iyi olanlara düşük faizli kredi veren ilk bankadır.

HSCB Bankası Kredi Notu İyi Olan Müşteriye Özel Kredi Veriyor

HSCB Bankası kredi notu iyi olan müşterilerine düşük faizli kredi çekme fırsatı sunmaktadır. Bu da müşterilere maddi kazanç sağlamaktadır. Eğer sizinde zamanında ödenen kredileriniz varsa ve kredi çekmek istiyorsanız, HSCB Bankasına uğrayabilir ya da internet üzerinden, internetiniz yoksa SMS yolu ile kredi çekebilirsiniz.

Eğer acil krediye ihtiyacınız varsa ve paradan tasarruf edip kredi çekmek istiyorsanız HSCB ve ING Bank’a uğrayabilir, dilediğiniz anda kredi çekebilirsiniz. Düşük faizli kredilerden yararlanmak için siz de çektiğiniz kredinin ücretini zamanında ödemeli, geciktirme yapmanda kredi notunuzu yüksek tutmalısınız. Aksi taktirde özel kredilerden yararlanamazsınız.

Bir önceki yazımız olan Kredi Skoru Öğrenme başlıklı makalemizde findeks kredi skoru, Kredi skoru findeks ve kredi skoru öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ