Kredi Notunuzu Arttırmanın Kolay Yolları

Bankalara olan kredi borçlarını aksatmanız kredi notunu düşmesine yol açar. Bu durum bankalardan tekrardan kredi çekilebilmesinin engelleyeceği için, kredi notunun tekrardan belirli bir seviyeye yükseltilmesi gerekiyor. Kredi notunu arttırmanın kolay yolları arasında özellikle öne çıkan bazı yöntemlerden söz edebiliriz.

Düşük Bütçeli Kredi Kartı Kullanın

Kredi notu düşük olan kişiye yüksel limitli kredi kartı ya da kredi kullandırılmaz. Ancak limiti 500-1000 TL arasında olan kredi kartları verilirken kredi notu dikkate alınmayabilir. Bankanızdan düşük limitli bir kredi kartı alarak çeşitli ödemeleri bu kredi kartı üzerinden yapın. Kartın hesap kesim günlerinde ödemeleri düzenli bir şekilde yapmaya çalışın. Bu şekilde belirli bir süre tüm ödemeleri düzenli yaparsanız, kredi notunuz belirli bir seviyeye çıkarılacaktır. Ancak yasal takiplerde olan kişilerin kredi kartı kullanamayacağını da ayrıca belirtelim.

Borç Yapılandırması ve Borç Kapatma Kredisi

Borçları yüzünden yasal takibe düşen bir kişinin kredi notu en riskli seviyelerde olur. Bu aşamada borçlarınızdan kurtularak kredi notunu tekrardan yükseltmek mümkündür. Burada öncelikle bankaya başvurarak borç yapılandırması talep edin. Uygun fiyatlarla borcunuz vadelere bölündükten sonra ödeme daha kolay olacaktır. Burada sağlanan ödeme düzeni de kredi notunun yükselmesini sağlar. Ayrıca farklı bankalardan olan borçları, borç kapatma kredi ile birlikte tek bir bankada toplamayı da deneyebilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı Verin

Kısa sürede kredi notunu yükseltmese bile, otomatik ödeme talimatı vermek bankaların sizin hakkında olumlu bir izlenim edinmesini sağlar. Otomatik ödeme talimatı veren kişinin hesabına düzenli bir para aktarımı yapılıyor demektir. Bu da bankada pozitif bir hava yaratmanızı sağlar. Bu açıdan faturalarınız ya da ödemeleriniz için otomatik ödeme talimatı vererek kredi notuna etki edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nedir Neye Göre Belirlenir? başlıklı makalemizde kredi, kredi kartı ve kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ