Kredi Ön Onayı Nedir?

Kredi ihtiyacı olan kişilerin başvuru yapmaları için birçok farklı yöntem geliştirilmiştir. Tüm bankalar kredi çekmeyi kolay hale getirmek ve müşterilerine kaliteli hizmet vermek için cep telefonu ve internet üzerinden başvuru imkânı verirler. Bu başvuru sonrası verilen kredi ön onayı ile başvuru sahipleri banka şubelerine gerekli evraklar ile başvuru yapabilirler. Kredi çekmek isteyenlerin merak ettikleri bir konu olan kredi ön onayı nedir? Sorusunun en doğru cevabı banka şubeleri tarafından verilmektedir. TC kimlik numarası ile yapılan hızlı kredi işlemi sonucu kredi ön onayı kişilerin cep telefonlarına kısa mesaj ile bildirilmektedir.

Kredi Ön Onayı Nasıl Alınır?

Kredi ön onayı almak için öncelikle kredi başvurusu yapılması gerekir. Bu başvurular;

1- Bankaların internet siteleri üzerinden,

2- Cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden,

3- Banka şubelerinden,

yapılmaktadır.

Bankaların İnternet Sitesi Üzerinden

Bankaların kendi web sitesi üzerinden kredi başvurusu yapılabilmektedir. Tüm bankalar internet siteleri üzerine hızlı kredi başvurusu butonu seçeneği yaparlar. Bu buton işaretlendiğinde açılan sayfa üzerinde başvuru yapmak isteyen kişiler ile ilgili bir kaç özel bilgi bulunmaktadır. Bu bilgiler TC kimlik numarası, ad soyad ve cep telefonu bilgileridir. Bu bilgilerin girişi sonrasında cep telefonuna banka tarafından başvuru için numara gönderilir. Bu numara ekran üzerindeki alana girilir ve ardından çekilmek istenilen tutar yazılır ve başvur butonuna basılarak işlem tamamlanır. Bu işlem sonrası bir kaç dakika sonra başvuru sonucu cep telefonuna kısa mesaj ile bildirilir.

Cep Telefonlarının Mesaj Bölümünden

Cep telefonlarından kredi başvurusu yapılabilmesi için bankaların belirlediği numaraya bazı bilgiler girilmesi ile birlikte kredi yazılarak mesaj gönderilir. Bu başvuru yöntemi sonucu gelen sms ile kredi ön onayı verilmektedir. Bu ön onay sonucuna göre ile bankaya başvuru yapılmalıdır.

Banka Şubelerinden Başvuru

Banka şubelerinden de kredi başvurusu yapılarak ön onay alınmaktadır. Bu işlem için tüm banka şubeleri hizmet verirler. Banka şubeleri aracılığı ile kredi için ön onay almak için başvuru yapacak kişinin kimliğinin yanında bulunması yeterli olmaktadır. Bu bilgi ile kısa sürede kredi ön onayı alınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ