Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Maddi yetersizliklerini kapatmak adına birçok yolu deniyoruz. Bu yollar içerisinden belki de en popüleri olan kredi yoluna başvuran birçok insanımız var. Bu insanların büyük bir bölümü bu yolu bir kurtuluş olarak görmektedir.Bunların birçoğu bu durumun aksine aldıkları bu kredilerden dolayı daha kötü bir hale düşüyor. Elde 5 varken krediler sayesinde 6 olacağına 3 kalıyor.

 

Ancak bu kredilerin alınması prosedür anlamında iyice zorlaşmaya başladı. Yani kredi almak için başvurduğunuz bankanın sizden sağlamanızı istediği koşullar, belgeler, izinler derken saatlerce işlem beklemeniz mümkün hale geliyor.Bu işlemlerin dışında işin bir de sicil durumu var. Yani daha önce kredi almış olmasına rağmen, aksatan ya da ödeyemeyen birçok insan kredi notu düşürüyor. Kredi notunun düşmesinin yanı sıra kredi sicili denilen geçmiş hesapları da bir anda kötü duruma geliyor.

 

Kredi notu ya da kredi geçmişi yüzünden sıkıntılar yaşayan çok insan olduğunu bildiğimize göre akıllara birçok soru ve yöntem geliyor. Bunların en ünlüsü ”borcu borçla kapatmak” tır. Bu yöntem eskiden kalan bir krediyi, yeni bir kredi alarak kapatmaya çalışmaktır.Yani bir anlamda tekrar başa dönülen bir durumdan bahsetmekteyiz.

 

Sizde kredi sicili ya da notu bozuk bir vatandaş iseniz ve yeni bir kredi alma niyetindeyseniz ; bu haberimiz tam da sizlere uygun demektir.

Kredi Sicili Bozuk Olan Bir Vatandaşa Kredi Verebilecek Bankalar Hangileridir?

 

Bu konuda birçok rivayet vardır.Kimileri hiçbir banka kredi vermeye yanaşmaz derken ; bir kısım ise hepsi verebilir demektedir.Ancak işin aslı başkadır. Bu bankaların 2 tane olduğundan bahsetmek istiyoruz.

 

1-Daha önce kredi aldığınız banka : Daha önce kredi aldığınız bankayı deneyebilirsiniz. Kredi ödemesi anlamında sıkıntı yaşadığınız banka da olsa, daha önce müşterisi olduğunuz için ve para akışı yine aynı bankaya olacağı için bu krediyi alma ihtimaliniz fazlasıyla mümkündür.

2-Maaş Aldığınız Banka : Calışıyor ya da emekli olmanız fark etmeksizin, maaş aldığınız bankayı deneyebilirsiniz. Devamlı olarak işlem yaptığınız ve müşterisi olduğunuz banka, paranın başka bir bankaya geçmesine imkan vermemek adına bu krediye izin verecektir.

 

Bu 2 banka örneğini dikkate alarak, krediye başvurmanız mümkündür. Aksi takdirde kredi alma anlamında sıkıntı yaşamanız kaçınılmaz bir durum olacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Yılbaşı Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Yılbaşı Kredisi Almak İçin Gerekenler ve Yılbaşı Kredisi Nasıl Alınır? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ