Kurban bayramında PTT açık mı?

2015 kurban bayramında PTT açık mı konusunda merak edilenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Her yıl olduğu gibi 2015 yıllında da kurban bayramı resmi tatil olarak yaşanmaktadır. Yapılan açıklamalar ile de bu yıl kurban bayramı tatili 9 gün olarak belirlenmiştir. Bu bilgilere göre 21 Eylül’de başlayan tatil 27 Eylül’e kadar sürmektedir. Bu durum bütün resmi kurumlar için geçerlidir. Ancak PTT kurumu için tatil farklı bir şekilde gerçekleşecektir.

İnsanların iş akışını etkilememek için PTT 9 gün tatil yapmayacaktır. Edinilen bilgilere göre PTT 21 Eylül ve 22 Eylül tam gün olarak müşterilerine hizmet verecektir. Arife günü olan 23 Eylül tarihinde ise PTT yarım gün olarak müşterilerine hizmet verecektir. 23 Eylül Çarşamba günü PTT işlemleri 12:00’a kadar almaktadır. Bu bilgilere göre PTT’de yapmanız gereken işlemleri organize edebilirsiniz.

PTT ülkemizin en önemli kuruluşlarından biridir. Bir çok işlemini gerçekleştirebildiğimiz kurum ile sürekli olarak insanlar işlemlerini gerçekleştirmektedir. Para gönderme, kargo gönderme gibi sıkça yapılan işlemler resmi bayramlarda belirli bir süreliğine yapılmamaktadır. 2015 yılında da kurban bayramında PTT belirli bir süre resmi tatil nedeni ile kapalı olacaktır. İnsanlarının işlerinin fazla aksamaması içinse PTT 9 gün olan tatili 6,5 gün olarak yapacaktır. 9 günlük bayram tatilinde 2,5 gün çalışacak olan PTT bu sayede insanların işlerinin fazla aksamamasını sağlayacaktır. PTT için 2015 kurban bayramı tatili ise 27 Eylül’de bitecektir. Bayramdan sonra PTT’de 20 Eylül Pazartesi kapılarını müşterilerine açarak normal iş hayatına devam edecektir. Sizlerde bu bilgiler doğrultusunda işlemlerinizi ayarlayarak bayram tatili ile mağduriyet yaşamamak için özen gösterebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bireysel Emeklilik Kampanyaları başlıklı makalemizde Anadolu emeklilik kampanyaları ve garanti emeklilik kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ