Kuveyt Türk EFT Saatleri

Bankacılık sektöründe hızla ilerlemeye devam eden Kuveyt Türk Katılım Bankası her geçen gün gelişen alt yapısı ve artmaya devam eden müşteri portföyü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir bankadır. Tüm bankacılık işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilmeniz adına sizlere tüm teknolojik yenilikleri sunan Kuveyt Türk Katılım Bankası üzerinden rahatlıkla yapabileceğiniz EFT işlemleriniz için banka farklı kanallar üzerinde farklı EFT saatleri belirlemiştir.  Bildiğiniz gibi bankacılık sektöründe en çok başvurulan para transfer işlemleri havale ve EFT’lerdir. Ancak havale aynı bankanın farklı şubeleri arasında gerçekleştirilen işlemler olduğu için herhangi bir saat sınırlaması yoktur. EFT ise bir bankadan farklı bir bankada bulunan hesaba gerçekleştirilen para transferleri olduğu için belirli bir saat dilimine tabidir. Ülkemizde hizmet vermekte olan tüm bankalar müşterilerine EFT işlemlerini yapabilmeleri adına belirli saat dilimleri sunmaktadır. Kuveyt Türk Katılım Bankası ise birçok bankadan farklı olarak EFT işlemlerini gerçekleştirecek olan müşterileri için şubeler üzerinden farklı internet üzerinden farklı saat uygulaması yapmaktadır.

            Kuveyt Türk Katılım Bankası EFT Saatleri

Kuveyt Türk Katılım Bankasında bulunan hesabınız üzerinden farklı bir banka hesabına yapacağınız transferleriniz için kullanacağınız EFT işlemlerinizi banka şubeleri aracılığı ile gerçekleştirecekseniz sabah saat 09.00 ile akşam saat 16.55’e dek işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak internet bankacılığı ile yapacağınız transferlerinizde bu süre sabah saat 09.00’dan akşam saat 17.20’e dek uzamaktadır. Gerçekleştirdiğiniz para transferleriniz anında karşı banka hesabına aktarılmaktadır. Ancak bazı özel günlerde meydana gelen yoğunluklar sebebi ile yapacağınız transferlerinizin karşı hesaba geçmesi yarım saati bulabilmektedir. Eksiksiz ve doğru bilgiler ile EFT saatleri dâhilinde gerçekleştirdiğiniz tüm transferleriniz aynı gün içerisinde karşı banka hesabına geçer. Ancak EFT saatleri dışında gerçekleştirilen para transferleri ise aktarım ilk iş gününde yapılmaktadır. Resmi tatillerden önce ya da hafta sonunda yani yapılan tüm transferleriniz takip eden ilk mesai gününde hesaba geçer.

EFT’lerinizin aynı gün hesaba geçmemesi ya da işleminizin uzun sürmesi halinde ilk olarak işleminiz için girmiş olduğunuz bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol etmeli şayet bir sorun yoksa bankanız ile irtibata geçmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ