Kuveyt Türk IBAN Sorgulama

Kuveyt Türk sağlam sermayesi ve ekonomik gücüyle Türkiye’nin öncü Katılım Bankasıdır. Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş olan Kuveyt Türk’ün’ sermayesinin %62’si Kuveyt Finans Kurumu’na (Kuwait Finance House), %9’u Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kurumu’na, %9’u İslam Kalkınma Bankası’na, %18’i Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne, %2’si de diğer ortaklara aittir.” Kuveyt Türk bilişim ve teknolojik alt yapıyı ülkeye ilk kazandıran katılım bankası olmanın gururunu yaşıyor. Alternatif Dağıtım Kanalları ve Elektronik Bankacılık konusunda en iyi hizmeti müşterilerine sunmaktadır. Visa ve MasterCard kredi kartları yanında POS, ATM, İnternet Bankacılığı, Çağrı Merkezi, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS Bankacılığı hizmetlerini kusursuz yürütmektedirler. 5048 personel 300 ATM ve 290 şube ile sağlam bankacılık sloganı adı altında faaliyet göstermektedir. SWIFT(BIC) Kodu: KTEFTRISXXX, Web Sitesi: 444 0 123müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası: 444 0 123.

IBAN nedir? IBAN (international bank account number ) para transferlerinin yanlış hesap numaralarına gitmesini önlemek amacıyla Avrupa Birliği’nde ortaya çıkmış bir hesap numarası sistemidir. Bu sistemin amacı para transferlerini hızlı ve hatasız gerçekleştirmek ve bu hatalardan kaynaklanan gecikmeler ve ek maliyetleri de ortadan kaldırmaya yöneliktir. İBAN dünyada sadece bir tane hesabı işaret etmektedir. Her hesabın bir IBAN’ı vardır ve bu IBAN Türkiye’de 26 haneli rakamlardan oluşur.

Peki Kuveyt Türk İBAN sorgulama nasıl yapılır ? Kuveyt Türk bankasında İBAN sorgulamak iiçin www.kuveytturk.com.tr internet sitesine girerek sırayla Ana sayfa-Size ÖzelBankacılık ÜrünlerimizIBAN Sorgulama butonlarına tıklayınız. Daha sonra İBAN ‘nı sorgulamak istediğiniz hesabın hesap numarasını giriniz ve sorgula butonuna tıklayınız.” Kuveyt Türk hesaplarına ait IBAN numarasını sadece www.kuveytturk.com.tr IBAN sorgulama sayfasından öğrenebilirsiniz. Bu site haricinde başka hiçbir yerde şifre bilgilerinizi paylaşmayınız.” Diğer bankalardan IBAN sorgulamak için internet sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye Finans Kredi Başvurusu Nereye Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ