Kuveyt Türk Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama Öğrenme

Katılım bankacılığı alanında önce bankalardan biri olan Kuveyt Türk Bankası diğer katılım bankacılığı sürdüren bankalarda olduğu gibi müşterilerine sunduğu maddi desteği finansman olarak adlandırmaktadır.Finansman başvuru sahibi müşteriye nakit para vermeden almak istediği ürün yada hizmeti satın alarak belli bir kar payı ekleyip yeniden satışının sağlanması işlemidir.Katılım bankacılığında faiz olmadığından finansman desteği alan müşteriler satın aldıkları ürün yada hizmetin banka tarafından satın alınıp yeniden satılmasından sonra faiz değişikliğinin olmayacağını bilmektedirler.

Kuveyt Türk’ü diğer katılım bankalarından ayıran önemli bir ayrıntı tüketici finansman desteği için bir kartlarının bulunması istenilen finansmanın bu karta tanımlanarak birden çok ürün alımında kullanılmasını sağlar.Normal olarak katılım bankalarında istenilen proforma fatura bu kartın temin sürecinde banka tarafından istenilmemektedir. Kredi kartı ile benzerlik gösterse de aslında bir finansman desteği hatta kredi olarak bildiğimiz naktin karşılanmasının kart yolu ile sağlanmasıdır.

Başvuru Sorgulama için Tıklayın

Kuveyt Türk finansmanın kart yolu ile sağlandığı ihtiyaç kart dışında tüm başvuru süreçlerini şubeler üzerinden proforma fatura teslimi ile kabul etmektedir.İhtiyaç kart içinse internet üzerinden ön başvuru alınarak geri kalan başvuru süreçleri için şubeden işlem yapılması gerekmektedir.Bu başvuru süreçlerine bağlı olarak kredi kullanımı ile benzer özellikler taşıyan finansman desteğini sorgulamaları yine başvuru yapılan şubenin müşteri temsilcisi aracılığı ile yada bankanın müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Eğer başvuruyu yapan müşteri Kuveyt Türk müşterisi ise bu durumda internet bankacılığı üzerinden de sorgulama yapmak mümkün olmaktadır. Başvurulan modülü altından mevcut başvuru durumunun hangi süreçte olduğu onay mı yada red mi aldığı bilgileri görüntülenebilmektedir.

Çağrı merkezi müşteri hizmetlerini aradığınızda ise yine mevcut başvuru durumunun sonucu ile ilgili bilgi almak mümkün olmaktadır.Ancak bu gibi süreçlerde başvuruyu tamamladığınız müşteri temsilcisinden bilgi almanız gelecekte yapılacak diğer işlemleriniz içinde bilgi sahibi olmanızı sağlayacağından daha avantajlı bir yöntem olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu başlıklı makalemizde vakıfbank kredi kartı başvuru, vakıfbank kredi kartı başvuru sonucu ve vakıfbank kredi kartı sonucunu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali Rıza yılmaz dedi ki:

    Sonucumu ögrenebilirmiyim

BİR YORUM YAZ