Maaş Yazısı Örneği

Son yıllarda bireysel kredi kullanım ağı  hızla büyüyüp finans ve bankacılık sektörüne taze kan etkisi yaparak güç kazandırmıştır. Bir önceki konumuzda maaş yazısı nedir açıklamıştık dilerseniz göz atabilirsiniz.

Çalışma hayatının içerisinde farklı konumlanmış olan  insanlar nakit sıkıntıları olduğunda bankaların sunduğu kredi imkanından faydalanırlar.İhtiyaç,taşıt ,konut gibi çeşitleri olan banka kredileri kredi miktarı fazla  vade süresi uzun olduğunda kullanan kişi için çok faydalı bir finansman aracı oluyor. Bankaların müşterilerinden gelirlerini beyana yönelik istedikleri belgelerden biri olan maaş bordroları  bazen kişilerin yerleşim bölgesi farklılıklarından doğan sebeplerden ötürü yerini maaş yazılarına bırakırlar Maaş yazısı kişinin o işyerinden almakta olduğu  ücreti gösteren işyeri kaşe ve beraberinde imza sirküsü taşıyan belgedir.

Maaş yazısı örneği word indir

Maaş yazısı dilekçe şeklinde mi yazılır?

Tarih:

 

Konu:

 

…… bankasının …..şubesi müdürlüğüne;…. (il adı)firmamızda…..tarihinden bu yana çalışmakta olan ……..sigorta sicil numaralı SN……halen firmamızda çalışmaktadır. Aylık…..TL (…yazı ile…TL)ücret almaktadır. Maaşı üzerinde herhangi bir icra, taksit veya herhangi bir kesinti bulunmamaktadır. Bu yazı yukarıda ismi geçen personelin isteği üzerine düzenlenmiştir.

Firma adı:

İlgili adı:

Kaşe:

İmza:

 

Maaş yazısı, dilekçe halinde ilgili kuruma verilmesi için yazılan  işyeri yetkilileri tarafından belirtilmiş olan tutarın kabul edildiği bir  gelir durum belgesidir. Ekte yer alan imza sirküleri kredi veren kurum tarafından imza karşılaştırması yapılması amacıyla maaş yazısına fotokopi olarak eklenmelidir.

Banka araçları arasında en fazla talep gören finansal kalem olan banka kredileri maaş yazısı uygulamasıyla bordro sıkıntısı yaşayan çalışanların yeni umudu haline geldi.

Maaş Yazısı Örneği

 

Bir önceki yazımız olan Banka Nasıl Haciz Yapar? başlıklı makalemizde banka nasıl haciz yapar, banka ödenmeyen borç haciz olur mu ve yasal borç faizi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ