Mtv Borç Sorgulama

Başta İstanbul olmak üzere ülkemizin birçok yerine trafik sıkıntısı yaşanmaktadır. Küçük şehirlerde bile fazla olan araba sayıları yüzünden sıkışık ve bekleyişli yolculuklar ortaya çıkmaktadır. Bu durumlar sürücülerimizi çileden çıkartmakta, değişik yollar denemelerine ya da trafik kurallarını ihlal etmelerine sebep olmaktadır.

 

Trafiğin daha güvenli akışını sağlayabilmek ve trafikte oluşabilecek kaosun önüne geçilebilmesi amacı ile uygulanan trafik kuralları tamamen bilimsel ve teknik bilgiler odaklı olarak gerçekleştiriliyor. Bu neden ile de her araç sürücüsünün ve yayanın kesinlikle yasal yükümlülük gereğince uyması gereken kurallardır. Günümüzde trafik kurallarının denetlenmesi Türkiye’de Emniyet Teşkilatına bağlı trafik ekipleri tarafından yapılıyor.

Trafik kuralları konusunda devamlı yapılan değişikliklere, sürücülerin dalgınlıkları ya da bilinçsizlikleri de eklenince ortaya çıkan fatura çok ağır olmaktadır.Bu ağır faturalar genelde ölümle sonuçlanabiliyor.

 

2010 yılında yapılan araştırmada ülkemizde tam 21.5 milyon sürücü var. Yani ülkemizdeki insanların 4’te 1’i bu trafik sıkıntılarını yaşıyor. Dolayısıyla ortaya çıkan trafik hata ve ceza sayısındaki artış inanılmaz boyutlara ulaşıyor. Bu artışın fazla oluşu polislerimizin ve emniyetimizin vatandaşla arasında iletişim sıkıntıları olmasını sağlamaktadır.

Mtv Borç Sorgulama için Tıklayın

Trafik cezası sorgulama için Tıklayın

Plakadan trafik ceza sorgulama için Tıklayın

İşte bu cezayı öğrenmenizin internetten bir yolu var. Bu yolu sizlere paylaşalım.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesine girerek, İnternet Vergi Dairesi resmi internet sayfasındaki ‘Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme’ ekranından dilediğiniz bilgiyi alabilirsiniz. Bu sayfada sizden plaka, özel plaka, T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarası ve tescil tarihi gibi bilgileri girmeniz istenecektir. Bu bilgileri girerek ceza durumunuzu öğrenebilirsiniz.

 

Gelir İdaresi Başkanlığı sitesinden bu borcu ödeme imkanı da tanımaktır. 02.00-22.00 saatleri arasında bu sayfadan cezanızı ya da borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

 

Kazasız ve iyi yolculuklar dileriz.

 

Bir önceki yazımız olan Akbank Neo Borç ve Limit Sorgulama başlıklı makalemizde akbank neo borç sorgulama ve akbank neo limit sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ