Odeabank EFT Saatleri

Artık hemen herkesin bildiği gibi EFT olarak bilinen Elektronik fon transferi iki farklı banka arasında gerçekleştirilen para transferine verilen isimdir. Bu nedenle Odeabank müşterisi iseniz farklı bir bankanın hesabına transfer yapmak istediğinizde EFT işleminden yararlanabilirsiniz. Odeabank yakın zamanda müşterilerine daha iyi bir hizmet vermek adına EFT saatlerinde düzenlemeye gitmiş ve daha geniş bir zaman aralığında para transferlerinizi gerçekleştirebilmenizi sağlamıştır.

Odeabank EFT Saatleri

Odeabank EFT saatlerini yakın bir zamanda hafta içi sabah 09.00 akşam ise 17.00’e dek uzatmıştır. Odeabank müşterileri başka bir banka hesabına para göndermek istemeleri halinde bu EFT saatlerini dikkate almaları gerekmektedir. Banka tarafından belirlenmiş olan EFT saat diliminde gerçekleştirilen işlem aynı gün 5 dakika ile 10 dakika gibi oldukça kısa bir süre zarfında karşı hesaba aktarılmaktadır. Ancak bilinmesi gereken nokta EFT işlemlerinin her zaman düzenli olarak gerçekleşemeyebildiğidir. Özellikle de Merkez Bankasının ve muhatap alının karşı bankanın havuz sisteminde meydana gelen yoğunluklardan ötürü bazen istenmese de geciktirmeler yaşanabilmektedir. İşte yaşanabilen bu tarz sıkıntılar sebebi ile EFT işlemleri 30 dakikayı bulan sürelerde karşı hesaba geçebilmektedir. Ancak EFT saatleri dışında gerçekleştirilen işlemler muhatap banka hesabına aynı gün içerisinde gönderilmemektedir. Hafta içi EFT saatleri dışında gerçekleştireceğiniz tüm EFT işlemleriniz işlemi gerçekleştirdiğiniz günü takip eden ilk iş günü hesaba geçmektedir.

Odeabank EFT Sorgulama

Odeabank müşterilerinin gerçekleştireceği EFT işlemlerinde aynı gün hesaba aktarılmama ya da aşırı bir gecikme ile karşılaştığınız takdirde EFT sorgulama yapmanız gerekmektedir. Bunun için ise ilk olarak yapmanız gereken şey kendi işlem bilgileriniz kontrol etmektir. Bilgilerinizde herhangi bir olumsuz durum ve hata bulunmaması halinde ise yapmanız gereken şey banka yetkilileri ile görüşmektir.

Banka müşterileri ile görüşmek için banka şubelerini ya da mobil bankacılık hizmetini kullanabilirsiniz. Dilerseniz 444 8 444 numaralı çağrı merkezini de arayabilir ve yapacağınız görüşmede EFT ile ilgili yaşadığınız problemi anlatabilirsiniz. Herhangi bir problem görüldüğünde nasıl bir yol izlemeniz gerektiği banka müşteri temsilcisi tarafından size bildirilecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Anadolubank EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ