Odeabank Kredi Başvurusu

Müşterilerine yönelik avantajlı kredi ödemeleri yapan bankalardan birisi olan Odeabank; ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi gibi farklı türlerde kredi kullandırıyor. Odeabank kredi başvurusu için şubeleri kullanabileceğiniz gibi, doğrudan internet kanalını da kullanabilirsiniz. Elbette burada hangi kredi türüne başvuru yaptığınız da önemlidir. Bankanın müşterisi olan kişiler, kendine ait bir internet şifresi alarak internetten başvuru yapabilir. Özellikle ihtiyaç kredilerinde şubelere gitmeye bile gerek kalmadan kredi çekebilirsiniz. Ancak konut kredisi gibi yüksek tutarlı kredilerde, internetten ön başvuru yaptıktan sonra yine şubeye giderek gerekli belgeleri vermeniz gerekiyor.

Odeabank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şubelerden yapacağınız kredi başvurularında sizlerden istenen bazı belgeler olacaktır. Tüm belgeleri temin ettiğiniz zaman şubeden alacağınız başvuru formunu da doldurarak banka görevlisine teslim edebilirsiniz. Daha sonrasında Odeabank tarafından kredi değerlendirmesi yapılır ve tarafınıza yanıt iletilir. İnternet başvurularında ise hiçbir belge vermeden, yalnızca kredi başvuru formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ancak bankanız gerekli gördüğü takdirde yine sizleri şubeye davet edebilir.

Odeabank Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler

Odeabank üzerinden yapacağınız kredi başvurularında sizlerden bazı belgeleri beyan etmeniz istenir. Söz konusu belgeler kredilerin türlerine göre değişkenlik arz edebilir. İhtiyaç kredilerinde bankaya; nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah ve kredi başvuru formunun teslim edilmesi yeterlidir. Ancak konut kredisi ve taşıt kredisi gibi ürünlerde bu belgeler daha da çeşitlenir. Konut kredilerinde bu belgelere ek olarak, satın almak istediğiniz eve dair tapu belgesini bankaya teslim etmek durumundasınız. Ayrıca satın alacağınız evin sahibi olan kişinin nüfus cüzdanı fotokopisini de banka isteyecektir. Taşıt kredilerinde ise satın alacağınız araca ait ruhsat fotokopisi, bankaya verilir.

Odeabank SMS İle Kredi Başvurusu

Kredi kullandırma konusunda yoğun teşvikler yapan Odeabank, cep telefonları üzerinden tek bir SMS ile kredi başvurularını yapmanızı sağlıyor. Odeabank SMS numaraları üzerinde kimlik numaranızı ve kredi talebinizi gönderdiğiniz zaman, kredinizin ön başvurusu alınmış olacaktır. Bu aşamadan sonra müşteri temsilcileri sizlerle telefon yoluyla irtibat kurar ve kredinin kesin onay aşamasına geçiş yapılır.

Bir önceki yazımız olan Kredilerin Yükselen Faizleri Ev Alacakları Zorluyor başlıklı makalemizde gayrimenkul yatırımcısı, kredi ve kredilerin yükselen faizleri ev alacakları zorluyor hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ